> Novinky ze světa IT

Lenovo ThinkPad Tablet v rytmu ICS

Na jaře letošního roku přijde Android 4.0 ICS na tablet Lenovo ThinkPad. V krátkosti nastíním bližší specifikace, aby bylo jasné, o jaký přístroj se to vlastně jedná.

Tento tablet se na našem trhu prodává od léta roku 2011. Jedná se o desetipalcový přístroj, jeho displej je schopen rozpoznat speciální dotykové pero. Je překryt bezpečnostním sklem Gorilla Glass.

Jelikož se jedná o ThinkPad, je jasné, že to nebude nějaká stylovka, tento tablet se velmi podobá notebookům řady ThinkPad a je určen výhradně k práci. To však neznamená, že by nebyl výkonný. Naopak, jedná se o velmi povedený stroj, který pohání Nvidia Tegra 2, což je dvoujádrový procesor taktovaný na jeden gigahertz, spolu s ním se o výpočetní operace stará 1 GB RAM.

Setkáme se u něj i s mini-HDMI konektorem. Nabízí se v 64, 32 a 16 gigabajtové verzi. Jeho systémem je Android 3.0 a ten se teď dočká inovace.

Vhod přijde inovovaný prohlížeč, hlasový vstup nebo odemykání pomocí rozpoznání obličeje. Ice Cream Sandwich přinese spoustu inovací a ve spojení s povedeným strojem od Lenova to bude více než dobrá symbióza, máme se tedy na co těšit.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Novinky ze světa IT