HardwareZe světa IT

VoIP monitor: Lenovo ThinkVision

Pokud na svém počítači často využíváte VoIP služby, chatujete se známými či jen potřebujete být v kontaktu se světem, společnost Lenovo pro vás připravila monitor, který nabídne mnoho funkcí pro pohodlnou konzumaci (ale i vytváření) audiovizuálního obsahu.

ThinkVision LT2223z

ThinkVision LT2223z k vám dopraví obraz skrze 21,5″ TN panel o rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Kontrastní poměr 1000:1, odezva 5ms, celkem nízký jas 250 cd/m2 a LED podsvícení jsou dnes spíše standardem, a tak nijak neoslní. Čím se ale ThinkVision snaží upoutat pozornost je fakt, že obsahuje zabudovanou Full HD webkameru.

Jak již bylo zmíněno, tento kus hardwaru má být pro lidi, kteří často komunikují prostřednictvím počítače, Lenovo tedy do rámu zabudovalo ještě dvojici mikrofonů pro záznam stereo zvuku, reproduktory o výkonu 3 W a ovládací prvky pro VoIP hovory. Monitor připojíte k počítači přes VGA, HDMI 1.4 či DP 1.2. Díky dvěma portům USB 3.0 lze využít monitor jako malý USB hub. Vzhledem k certifikaci Energy Star 6.0 se není čemu divit, že se spotřeba udržela na rozumných 24/28 Wattech.

Monitor spadá  – jak svým střídmým a ryze praktickým designem, tak i cenou – spíše do profesionální sféry. Pořídíte jej za cenu 319$ (6 300 Kč), což je za takto vybavený a kvalitní monitor přiměřená cena. Rozhodně se nejedná o špičku ve zobrazování (už jen přítomností TN panelu), nicméně pokud hledáte obrazovku například do kanceláře, jedná se o rozumnou volbu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware