Ze světa IT

Na novou Yogu nejenom prstem

Na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas představila společnost Lenovo dalšího člena její Yoga rodiny. Jedná se o Yoga Tablet 2 se systémem Windows. Operační systém Windows ve verzi 8.1 běží na čtyřjádrovém procesoru Intel Atom Z3745, který je taktovaný na 1,86 GHz. Tablet disponuje operační pamětí 2GB LPDDR3. Specifikace napovídají, že nebudete trpět nedostatkem výkonu pro práci, ale i sledování filmů, či pro další multimedia.

Co se sledování týče, k tomu poslouží 8palcový Full HD IPS display, který podle slov Lenova nabídne „téměř neomezené pozorovací úhly“. Jak tomu však bude ve skutečnosti se přesvědčíte až sami. V chodu novou Yogu udržuje baterie s kapacitou 6400 mAh. Tablet by tak měl zvládnout až necelých 11 hodin brouzdání po internetu a skoro 12 hodin přehrávání videa.

YOGA Tablet 2

Jedním z největších lákadel nováčka mezi zařízeními Yoga bude technologie nazývaná AnyPen. Zjednodušeně řečeno vám umožní ovládání zařízení s pomocí jakéhokoli kovového předměty, či obyčejné tužky. Pokud rádi používáte stylus, ale neustále ho někde zapomínáte, tohle by pro vás mohlo být řešením. Jako bonus ještě systém pozná, když máte na displeji položenou ruku, takže můžete psát stejně snadno, jako na klasický papír. Novinku jistě ocení hlavně ti, co často používají tablet k náčrtkům v práci. V kombinaci se systémem Windows a pokročilými programy pro tvorbu grafiky se tak zde otvírají široké možnosti využití.

Opět se u tohoto modelu setkáváme s nestandardní konstrukcí, tak typickou pro řadu Yoga. Jak říká Lenovo, můžete tablet používat ve čtyřech režimech: Podrž, Postav, Polož a Pověs. Tento koncept nemusí vyhovovat každému, ale fakt, že se jedná o už několikátý model, kde byla stejná konstrukce použita napovídá, že si své fanoušky našel. Tablet je vybavený dvojicí kamer. Ta zadní, určená spíše na focení, nabízí rozlišení 8 MPx a autofocus. Jistě potěší i světelnost f.2.2, která usnadní focení a natáčení za šera.

Bohužel zde chybí blesk, nebo alespoň LED dioda na přisvícení při focení. Přední kamera disponuje rozlišením 1,6 MPx a je určena primárně na videohovory. Přesto jí jistě využijete, pokud jste fanoušky tolik populárních selfies. Na předku tabletu je ještě umístěna dvojice reproduktorů, které využívají technologie Dolby Audio a Wolfston Master Hi-Fi. To by mělo být dostatečnou zárukou vysoké kvality reprodukovaného zvuku.

Tablet Lenovo Yoga 2 s Windows se už dnes prodává v našich obchodech a to za cenu kolem 7 100 Kč. Pokud ho doma máte, podělte se o svoje názory a zkušenosti s funkcí AnyPen v komentářích níže.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT