Ze světa IT

Ultra HD televize od LG: 84LM9600

Říká se, že rok 2013 bude zlomový pro 4K rozlišení. Sice byly některé displeje s tímto rozlišením představeny již na loňských veletrzích, nicméně až letos jsme se dočkali toho, že známí výrobci začnou prodávat své modely veřejnosti. Konkrétně na našem trhu je první vlaštovkou televize LG 84LM9600.

LG 84LM9600 - Ultra HD televize v Čechách

Při velikosti 84 palců (213 cm) se vskutku není čemu divit, že rozlišení činí 3840 x 2160 pixelů, tedy dvojnásobek klasického Full HD rozlišení, označovaný jako Ultra HD. Pochopitelně se jedná o panel s LED podsvícením, a tak zobrazovací frekvence 800 Hz požitek z obrazu ještě umocní. Nepřekvapí pak ani přítomnost Cinema 3D technologie, která je pasivní a dokáže převádět obraz z 2D do 3D.

Co se konektorové výbava týká, televizor nic nepostrádá. Vedle čtyř HDMI, SCARTu a VGA zde nalezneme i komponentní a kompozitní vstup. Komu by nestačil zvuk z kvalitních reproduktorů, může využít výstup na sluchátka či zdířku pro optický zvuk. Jelikož se jedná o Smart TV, multimediální obsah budete moci přehrávat přes  předinstalované aplikace, DLNA nebo z přenosných paměťových zařízení za pomoci trojice USB 2.0 konektorů (prostřednictvím kterých lze i nahrávat).

U vlajkové lodi, kterou tato televize bezpochyby je, se sluší dát zákazníkovi nějakou přidanou hodnotu. Zde je největší zajímavostí dálkové ovládání Magic Remote s rozpoznáváním hlasu, Intel WiDi (bezdrátový displej), integrovaná Wi-Fi, Dual Play (pro dělení obrazovky při hraní), MHL (pro připojení mobilního telefonu),  DVB-T, T2, S, C standardu a mnoho dalších „lahůdek“.

Jak již bylo řečeno, tento model je takovým „předskokanem“ éry Ultra HD rozlišení a cena je tedy opravdu vysoká. A když říkám vysoká, myslím tím, že místo tohoto televizoru byste si mohli pořídit například novou Škodu Octavia – doporučená maloobchodní cena se totiž pohybuje kolem 500 000 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT