Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Sprint uvolňuje specifikaci LG G3

Jihokorejské LG není společností, která by se na trhu s mobilními telefony nedokázala prosadit. V těchto dnech se však na internetu objevuje specifikace přicházejícího smartphonu s názvem LG G3. Určitě víte, že se bude jednat o nástupce již prodávaného telefonu G2.

Jak na tom budou celkové parametry telefonu? V těle mobilního produktu se bude nacházet čtyřjádrový procesor, 5,5″ displej s QHD rozlišením, 3 GB RAM a 32 GB vnitřní úložiště pro data a aplikace. Na zadní straně nebude chybět digitální fotoaparát s 13 Mpx čipem a LED blesk, ale také nestandardizované zadní tlačítko.

Tato informace se nese na vlně internetových stránek amerického operátora Sprint, který zveřejnil nový produkt pod kódovým označením LS990. Pravděpodobně se tak jedná o připravovaný model G3 – minulá generace LG G2 totiž nesla označení LS980.

Smartphone LG G3

Pojďme se ale podívat na samotnou specifikaci trochu blíže. Připravovaný model G3 od společnosti LG by měl disponovat čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 801 (Adreno 330) taktovaným na frekvenci 2,4 GHz vyrobený 28nm technologií (čekat možná můžeme i 8jádrové řešení od ARMu). Výrobce (ARM) totiž oznámil u procesorů pro mobilní sféru užší vztah. LG má být hlavním partnerem pro chystané 64bitové čipy řady Cortex-A50 (A50 nebo A57), které budou využívat novou generaci grafických karet Mali.

Dále ve výbavě jihokorejského mobilu nalezneme 5,5 palcový displej s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 2 GB RAM a 32 GB vnitřní úložiště (opět počítejme s tím, že si z úložiště něco ukrojí sám Android, nadstavba – popřípadě nainstalované aplikace), které je rozšiřitelné až o 64 gigabajtů pomocí microSD karty.

Na zadní straně by se měl nacházet 13 MPx fotoaparát, zatímco na přední bude umístěna 2,1 MPx čočka pro autoportrét či konferenční hovor. Telefon začne při prvním startu pohánět nejnovější Android 4.4.2 KitKat od společnosti Google. Pokud máte o tento mobilní telefon zájem, určitě si počkejte na první recenze. Po koupi si tak nebudete muset lámat hlavu s jeho nevyhovující funkčností. Smartphone se na trhu objeví v průběhu května s zatím nespecifikovanou cenou.

Specifikace, cena a dostupnost smartphonu s označením LG G3 (LS990):

 • Displej: Dotykový, 5,5 palcový, QHD panel, 2 560 x 1 440 pixelů
 • Procesor: Čtyřjádrový, Qualcomm Snapdragon 801, 2,4 GHz, 28nm, Adreno 330
 • Uživatelská paměť: 3 GB RAM, interní až 32 GB, s paměťovým slotem (64 GB)
 • Fotoaparát: 13 MPx, FHD video, 30 fps, přední 2,1 MPx, blesk
 • Operační systém: Google Android 4.4.2 KitKat
 • Mobilní sítě: GSM, GPRS, EDGE, 3G, LTE
 • Ostatní: WiFi, Bluetooth 4.0, GPS, microUSB port
 • Snímače: Proximity, gravity, světelný, akcelerometr
 • Dostupnost: 17. červen 2014
 • Rozměry: 146,3 x 74,6 x 8,9 mm
 • Hmotnost: 149 gramů
 • Akumulátor: 3 000 mAh
 • Barva provedení: Bílá, černá (možná i jiné provedení)
 • Cena: cca. 16 500 Kč pro CZ trh
Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. […] A jak to bude s jeho nástupcem? Jelikož označení Nexus 7 vlastní tablet z této rodiny, těšit bychom se měli na jméno LG Nexus 6, chcete li Google Nexus 6. Číslovka může napovědět to, že by se mohl přicházející smartphone vypořádat s větším displejem. Celkové rozlišení displeje se tak může zastavit na dotykové ploše s úhlopříčkou 5,5 palce s QHD panelem a rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů. Část specifikace může být s největší pravděpodobností odvozena od přicházející vlajkové lodi G3 společnosti LG. […]

  2. […] systémem Android. Nebude to žádný jiný, než vlajková loď LG G3. Přes mnoho spekulací se celková specifikace víceméně vyplňuje, mobilní telefon nabídne 5,5″ QHD displej s jemností 538 ppi a procesor z dílny […]

  3. Podle mě se ten telefon moc povedl, výdrž super, cena až tak super není, ale určitě za to stojí, až o něj bude nějaká soutěž, určitě si o něj rád zahraji!

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >