Tiskové zprávy

LG HECTO: 100 palcová laser televize

lg logo final
Hlavní TAG » LG

Laserovou televizi s úchvatnou úhlopříčkou 100 palců představila na veletrhu CES v Las Vegas společnost LG Electronics. Působivý systém domácího kina, model: LG HECTO poskytuje výhody Smart TV a Digital TV, obsahuje displej a externí projekční jednotku UST (Ultra Short Throw) schopnou zobrazení na extrémně krátkou vzdálenost.

LG HECTO: 100 palcová laser televize
LG HECTO: 100 palcová laser televize

Unikátní zařízení využívá pokročilou laserovou technologii zobrazení vyvinutou společností LG a poskytuje rozlišení Full HD 1080p a neuvěřitelný barevný kontrast.

„Náš nový laserový TV přijímač přichází s projekční technologií vhodnou jak pro zasedací místnosti, tak i do obývacích pokojů,” říká Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics. „V tomto roce budeme pokračovat v představování dalších novinek v segmentu televizorů, abychom mohli našim zákazníkům dále nabízet nejlepší produkty a snadnější přístup k zábavě.”

Zážitek ze sledování vysoce kontrastního obrazu 100palcové obrazovky si nijak nezadá se sledováním filmu v kině. V minulosti jste pro zobrazení tak rozměrného obrazu potřebovali značný prostor a kvůli tomu se příliš nedařilo rozšířit velké projekční obrazovky do domácností. S nástupem UST projektorů však tato nevýhoda odpadá, protože jejich zobrazovací optický člen je vzdálen pouze 56 centimetrů od obrazovky.

Laserový TV přijímač od LG s Full HD rozlišením 1080p a poměrem dynamického kontrastu 10 000 000:1 poskytuje živý a ostrý obraz, který je výrazný jak v tmavém, tak i ve světlejším prostředí.

LG - Laser TV Real

Laserový TV přijímač podporuje platformu Smart TV od LG, jejíž součástí jsou všechny funkce, kterými LG vybavuje své prémiové TV přijímače, včetně Smart Worldu, LG Cloudu, dálkového ovladače Magic Remote a technologie WiDi od společnosti Intel. Součástí systému je také digitální TV tuner a uživatelé se mohou snadno připojit k sociálním sítím a využívat služeb video na přání (VoD), jako je Netflix v zóně LG’s Premium Content . Televizor také umožňuje správu osobního obsahu, například fotografií, domácího videa a hudebních knihoven prostřednictvím LG Cloud.

Laserový TV přijímač má v projekční jednotce vestavěné dva 10W reproduktory, které umocňují virtuální surround zvukový efekt. Zařízení vyniká nenápadným, ale stylovým designem Dynamic Arc. Stopalcovou obrazovku LG navrhlo v duchu své designérské filozofie, hodí se prakticky do každého interiéru.

Projekční systém založený na laserovém principu používá v projekční jednotce speciální lampy poskytující vynikající obrazovou kvalitu, aniž by používaly rtuť. Jejich životnost přitom dosahuje 25 tisíc hodin, což je pětkrát více než u klasických rtuťových lamp. I tohle je jeden z příkladů, jak společnost LG snižuje ekologickou zátěž při výrobě spotřební elektroniky.

Laserový TV přijímač je vhodný pro nejrůznější firemní aplikace. Jeho univerzální vlastnosti jej předurčují jako ideální zařízení pro videokonference a pokročilé multimediální prezentace. Pohled na obrovskou obrazovku všechny účastníky vtáhne dokonale do děje.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie.

Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost.

V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy