Ze světa IT

LG: Hybridní Tab Book poodhalí CES

Jihokorejská společnost LG sídlící v Soulu si do Las Vegas na CES 2013 přiveze i jeden ze svých hybridních tabletů, který v těle skýtá zatím nejmodernější procesory od společnosti Intel. Je jím čistě bílý Tab Book H160, ale nabídne i Tab Book Z160, ten slibuje ostřejší procesor Core i5.

Hybridní tablet LG Tab Book H160
Hybridní tablet LG Tab Book H160

Tablet s šasi o tloušťce 15,9 milimetrů je vybavený 11,6 palcovým IPS displejem s rozlišením 1 366 x 768 bodů. Srdcem výpočetního výkonu se stává dvoujádrový křemíkový čip Intel Atom Trail Clover Z2760 na taktu 1.8 GHz, jež je doplněný o 2 GB RAM DDR3. Pro vaše data či multimediální soubory je v těle přítomný i 64 GB SSD disk s rychlou odezvou, který skladuje také OS Windows 8 v 32 bitové verzi.

Hybridní tablet vlastní dále Bluetooth 4.0, HDMI výstup, microSD slot, USB port, přední webkameru, WiFi a baterii s výdrží až 12,5 hodin. Celé zařízení bude vážit lehce přes jeden kilogram, tedy včetně klávesnice. Pro náročnější zákazníky na elektronickém veletrhu CES by měl ale dominovat o třídu vyšší model LG Tab Book Z160 /Ultra/, jež by měl být dle prvních informací vybavený procesorem Intel Core i5.

Tab Book H160 Rear

První zmiňovaný je již dostupný na Amazonu za 1 400 dolarů, jež je po přepočtu přibližně 26 600 Kč. Nicméně však cenu modelu Z160, který je vybavený rychlejším procesorem ještě neznáme. Vše by měl odhalit přicházející veletrh CES 2013, který je asi jednou z nejočekávanějších akcí roku 2012 a bude slibovat nepřeberné množství novinek a nových technologií.

Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem. Mají takto dobře vybavené modely naději na úspěch a nebo je zabije poměrně vysoká cena? Je pro vaše prsty a funkcionalitu konvertibilní tablet ta správná volba? Děkujeme za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT