Mobilní telefonyZe světa IT

LG Optimus 2X dostane ICS opožděně

Druhý největší jihokorejský výrobce spotřební elektroniky opět mírně zklamal věrné zákazníky. Většina z vás již poznala, že se v tomto článku bude psát o LG, které je nespolehlivostí a nedodržování slibů přímo pověstné. V prosinci slibovali, že aktualizace na Android 4 ICS přijde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Teď to vypadá, že budeme rádi, když se dočkáme ve čtvrtletí třetím.

LG Optimus 2X 2

Modelem, který se má updatu dočkat je LG Optimus 2X, jenž byl představen před více než rokem na MWC 2011 v Barceloně. Na Gingerbread pro Optimus Black jsme čekali také skoro rok, i když pro ostatní značky byla brzká aktualizace samozřejmostí. Proč si dává jihokorejec cíle, které asi nedokáže splnit, nevíme, dokážeme ale odhadnout proč jim to trvá takovou dobu.

V tuto chvíli mě napadají dvě možné verze. Ta první je méně pravděpodobná, ale také možná, říká, že jsou v LG prostě líní. Ta druhá je mnohem pravděpodobnější vzhledem k tomu, že takto argumentovali již několik selhání tohoto druhu.

Už v prvních kusech Optimusu 2X jsme se setkávali se špatnou optimalizací systému a častými záseky. Proto prý LG připravuje dokonalé souznění hardwaru a softwaru, a tak to je běh na dlouhou trať.

Proč to ostatní výrobci, jako je třeba Samsung a HTC zvládají, nevíme, chyba je jednoznačně na straně společnosti. Uvidíme, jestli se aktualizace na Optimus 2X dočkáme v deklarovaném třetím kvartále roku 2012. Po tomto updatu by měly následovat další telefony z nižších řad, doufejme tedy, že už nebudeme dlouho čekat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony