» Mobilní telefony» Ze světa IT

LG Optimus 2X dostane ICS opožděně

Druhý největší jihokorejský výrobce spotřební elektroniky opět mírně zklamal věrné zákazníky. Většina z vás již poznala, že se v tomto článku bude psát o LG, které je nespolehlivostí a nedodržování slibů přímo pověstné. V prosinci slibovali, že aktualizace na Android 4 ICS přijde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Teď to vypadá, že budeme rádi, když se dočkáme ve čtvrtletí třetím.

Modelem, který se má updatu dočkat je LG Optimus 2X, jenž byl představen před více než rokem na MWC 2011 v Barceloně. Na Gingerbread pro Optimus Black jsme čekali také skoro rok, i když pro ostatní značky byla brzká aktualizace samozřejmostí. Proč si dává jihokorejec cíle, které asi nedokáže splnit, nevíme, dokážeme ale odhadnout proč jim to trvá takovou dobu.

V tuto chvíli mě napadají dvě možné verze. Ta první je méně pravděpodobná, ale také možná, říká, že jsou v LG prostě líní. Ta druhá je mnohem pravděpodobnější vzhledem k tomu, že takto argumentovali již několik selhání tohoto druhu.

Už v prvních kusech Optimusu 2X jsme se setkávali se špatnou optimalizací systému a častými záseky. Proto prý LG připravuje dokonalé souznění hardwaru a softwaru, a tak to je běh na dlouhou trať.

Proč to ostatní výrobci, jako je třeba Samsung a HTC zvládají, nevíme, chyba je jednoznačně na straně společnosti. Uvidíme, jestli se aktualizace na Optimus 2X dočkáme v deklarovaném třetím kvartále roku 2012. Po tomto updatu by měly následovat další telefony z nižších řad, doufejme tedy, že už nebudeme dlouho čekat.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  1 Komentuj

  1. […] O mně a služby Herní monstrum Toshiba Qosmio X875 Máme rádi levné smartphony a tablety HP a řada Pavilion přináší nové kusy PadFone 2 přijde možná na podzim LG Optimus 2X dostane ICS opožděně […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony