Mobilní telefonyZe světa IT

LG: Optimus G Pro zatím v Japonsku

Japonský gigant NTT DoCoMo je předním poskytovatelem špičkových mobilních, datových a multimediálních služeb s více než 60 miliony zákazníky v Japonsku. Dnes se k nám donesla zpráva, která upozorňuje na nový mobilní počin pod taktovkou společnosti LG, přichází Optimus G Pro.

Smartphone LG Optimus G Pro

Vylepšený 5 palcový Optimus G nyní vlastní Full HD displej, který disponuje rozlišením 1920 x 1080 pixelů s 440 PPI, tedy body na palec. Což tedy oproti staršímu Optimu G přináší o 0,3 palce navrch. Drobné změny dostál i procesor, z frekvence 1.5 GHz se společnosti podařilo vyždímat takt až 1,7 GHz při zachování stejného SoC čipu Snapdragon S4 Pro /APQ8064/.

Nějaké miliampéry navíc obdržela i baterie, v modelu G Pro je tak k mání 3 000 mAh akumulátor pro jednodenní provoz na jedno nabití. Co se týče pamětí, těšme se na 2 gigabajty RAM a 32 GB úložiště se systémem Android 4.1, které lze rozšířit o paměťové microSDXC karty. Na zadní straně smartphonu je připraven k použití 13 MPx digitální fotoaparát, kterému sekunduje na přední straně kamerka s rozlišením 2,4 MPx.

LG Optimus G Pro by se dle předpokladů a uniklých informací měl začít prodávat za pár dnů zatím s nespecifikovanou cenou, nicméně my evropané bychom se oficiálního představení novinky měli dočkat na únorovém mobilním kongresu /MWC 2013/ ve španělské Barceloně, který startuje 25. 2. 2013.

Další otázkou je, zdali se vůbec tento telefon dostane na evropský trh. Našli jste bližší informace o tomto modelu? Víte, kdy bude dostupný i v Evropě? Určitě se o své poznatky, či drobné recenze podělte do komentářů níže, nebo dejte o této novince vědět i ostatním pomocí pohyblivé lišty na sdílení na levé straně od těchto řádků. Budeme moc rádi za každý postřeh, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Podle mě se na evropském trhu ani neobjeví, toť mé dojmy z tohoto telefonu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony