Novinky ze světa ITSmartphone

Smartphone: LG Optimus G2 s FHD

Nadcházející rok 2013 přinese určitě spoustu kvalitních a hlavně velkých přístrojů pro mobilní využití. A tak se budeme muset připravit na ještě větší displeje, které svou velikostí začnou atakovat menší tablety. Jeden takový skvost si pro nás připravila i společnost LG.

Smartphone LG Optimus G2 a systém Key Lime Pie

V nadcházejícím roce však přijdou i nové displeje a my se tak můžeme těšit na rozlišení až 1920 x 1080 pixelů. Vlajkový model od jihokorejské společnosti pro následující rok by se měl jmenovat Optimus G2. Nové informace ukazují až na 5,5” obrazovku právě s Full HD rozlišením, jež se stane u přicházejících high-end modelů asi jedním z nejvyráběnějších standardů.

Hustota obrazovky dosahuje 440 ppi, tedy 440 bodů na palec. To však vyvolává otázku, zda-li je vůbec lidské oko tuto bodovou hustotu možno vstřebat. Smartphone podle prvních spekulací na internetu bude obdařen LTE konektivitou, propůjčí 2 GHz čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Prime a 2 gigabajty operační paměti.

Interní paměť bude sahat až ke kapacitě 64 GB pro vaše data či multimediální soubory, rozšíření pomocí paměťové karty čekejte také. Můžeme se také těšit na NFC a standardní moduly bezdrátové konektivity.

LG Optimus G2 bude snad softwarově vybavený operačním systémem Android 5.0 Key Lime Pie a obdařen 13 megapixelovým digitálním fotoaparátem s automatickým zoomem. Předběžná cena ani další informace zatím bohužel známi nejsou. Našli jste na internetu nějaké další informace? Určitě se o ně podělte do komentářů níže nebo dejte vědět o této novince i ostatním pomocí listy na sdílení. Děkujeme.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. […] také rozebrali. Může se také stát, že bude svým displejem atakovat třeba i model LG Optimus G2, ten by měl dle informací dostat až 5,5 palcový zobrazovací prvek. Nicméně však další […]

  2. […] smartphone, který láká na nejvýkonnější procesor a jemný displej s FHD rozlišením – první domnělá specifikace zde. Novinka se skrývá pod označením G2 a přijde na trh do několika dnů. Prvním trhem, kde se […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT