Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Dostupný smartphone LG Optimus L7

Ač společnost LG obklopuje jen malé množství trhu se smartphony, před nedávnem oficiálně oznámila Optimus L7 P700 v evropských a asijských zemích.

Kdo že to tedy vládne mobilnímu segmentu? První a druhý stupínek patří Applu a Samsungu, tyto společnosti pokrývají 99 % tržního hospodářství. Zbylé jedno procento patří společnosti HTC a dle statistiky nevýznamným výrobcům. Prioritní u těchto mobilů je displej. Tento model nabídne 4,3 palcovou WVGA IPS obrazovku s rozlišením 480 krát 800 bodů a jednojádrový procesor Qualcomm MSM7227A taktovaný na 1 GHz.

Operační paměť je tvořena čipem o velikosti 512 MB, dále propůjčí úložiště o 4 gigabajtech interní paměti, HSDPA, NFC, GPS navigaci, WiFi, DLNA, 5 MP digitální fotoaparát a podporu microSD karet. Softwarové vybavení stojí na operačním systému Android 4.0 ICSLG Optimus L7 bude stát v Evropě přibližně 300 Euro, což jest v přepočtu 7 500 Kč.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Mobilní telefony >