Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2012 – LG v třetím rozměru

Před několika týdny byl internet zahlcen neúplnými zprávami o tom, co jaký výrobce představí na MWC 2012. Konečně vám můžemepodat podložené a oficiální informace, které se týkají nových zařízení, představených a mobilním veletrhu v Barceloně.

V předešlých dnech bylo nadmíru diskutováno jihokorejské LG. Obrázků a neoficiálních specifikací rostlo jako hub po dešti a my jsme se chytali téměř každého stébla.

Lg optimus 3D

Ve většině případů se naše odhady vyplnili a můžeme vám představit další novotou zářící smartphone jihokorejského původu.

Touto dobou předešlého roku byl představen první 3D telefon na světě. Jmenoval se LG Optimus 3D, byl velmi povedený, málokdo však chtěl investovat do zřídkakdy použitelné technologie, a tak se netěšil velké úspěšnosti.

Jeho nástupce nese název LG Optimus 3D Max. Disponuje 4,3 palcovým TFT LCD displejem o rozlišení 480 na 800 bodů. V jeho útrobách pulsuje křemíkové srdce z dílny Texas Instruments, říká si OMAP 4430. Jedná se o Dual-Core procesor s taktem 1,2 gigahertzu na jádro. Napomáhá mu gigabajtová paměť RAM.

Na vaše soubory je připravena interní paměť 8 GB, samozřejmostí je možnost rozšíření o microSDHC karty. Přichází s dnes už vcelku starým systémem Android 2.3 Gingerbread.

LG Optimus 3D

Nejdůležitější vlastností tohoto telefonu je stále zobrazování ve 3D bez brýlí. Umožňuje mu to speciálně upravený displej, uvidíme o kolik se oproti předchozího modelu zobrazování třetího rozměru zlepšilo. Prostředí s rozšířeným zobrazení se dá libovolně přepínat z 2D do 3D. Jsou zde připraveny speciálně upravené aplikace, jež umožní efektivňeji využít klíčové vlastnosti tohoto zobrazení.

LG Optimus 3D max 2

Na zadní straně se setkáme s dvojicí kamer o pěti megapixelech, to je další známkou toho, že se setkáváme s třetím rozměrem, je možné natáčet video ve Full HD rozlišení. Na telefonu se překvapivě nenachází HDMI port. Důvodem je skutečnost, že Optimus 3D Max zvládá nový formát MHL, jež převádí obraz přes microUSB. Tudíž je možné pohodlně přehrávat trojrozměrné video na kterékoliv 3D televizi.

Od předchozího modelu se téměř neliší, uvidíme, zda bude lépe optimalizován, nasadí lepší cenovou politiku, nebo se prostě stanou telefony tohoto typu oblíbenými.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. LG má pořád co ukázat, což nás nenechá ledově chladnými. Nevím, ale pokud se jedná o televize a další věci s touto značkou spojené, mám pořád takový tuch, že se jedná o kvalitní produkty.

    1. LG bezesporu vyrábí kvalitní produkty a nebojí se dělat odvážné inovace. Uživatelé v něj však získávají důvěru pomalu. V minulosti se nedalo v souvislosti s ním mluvit o kvalitních výrobcích. Teď se však vyhoupl na výsluní, někteří uživatelé ale stále dávají přednost dražšímu Samsungu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony