Tiskové zprávy

LG: Smart TV s 700 filmy zdarma

lg logo final
Hlavní TAG » LG

Takzvaný magický dálkový ovladač, který společnost LG přidává ke každé chytré LG 3D televizi, byl testován nezávislou organizací TEST vydávající časopis dTest. Z hodnocení vyšlo najevo, že LG ovladač funguje mnohem lépe a rychleji, než odlišné ovládání od konkurence. Navíc lze v chytrých LG televizorech nyní sledovat až 700 filmů zdarma díky nabídce FilmBox a Topfun.

Časopis dTest otestoval v říjnu 2012 chytré televizory různých značek s připojením k internetu, trojrozměrný obraz a novinky v ovládání těchto televizorů. Jednou z možností je chytrý televizor ovládat magickým dálkovým ovladačem od LG, o kterém časopis dTest doslovně píše: „Najdeme na něm (na ovladači LG – pozn.) jen několik tlačítek a rolovací kolečko jako na myši sloužící pro přepínání kanálů, procházení seznamů a posuvu webových stránek. Kolečko zároveň slouží jako tlačítko pro potvrzení akce.“

LG: Smart TV s 700 filmy zdarma

Časopis dTest ve svém hodnocení dále uvádí: „…jedná se o poměrně pohodlný způsob ovládání webového prohlížeče a aplikací i běžných funkcí televizoru. V každém případě to funguje mnohem lépe a rychleji, než ovládání gesty u televizorů Samsung.”

Více než 700 filmů zdarma

Magický dálkový ovladač lze použít u chytrých televizorů LG a navíc u letošních modelů, které si zákazníci zakoupili či teprve zakoupí, mají možnost sledovat zdarma vice než 700 filmů. LG totiž uzavřelo spolupráci s poskytovateli televizního obsahu FilmBox Live a Topfun a na majitele chytrých LG televizorů (modelů 2012) čeká nepřeberné množství zábavy, filmů a dokumentů. Stačí se jen zaregistrovat. Platí pro modely: LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S, LM669S a PM970S.

V listopadu letošního roku LG spustilo rovněž aplikaci TV SME, největšího slovenského vydavatele na Slovensku, ve které najde uživatel všechny videa včetně zpravodajství či zábavných relací a výpravné relace pro milovníky aut; k dispozici je i archive videí. “Tato aplikace je dalším důkazem toho, že Smart televizory LG předčí klasické sledování televize.

LG Home Dashboard

Divák už nemusí čekat na to, jaký pasivní obsah mu televizní stanice poskytne, ale sám si vybere, o jaké informace má zájem,” sdělil Martin Malý, tiskový mluvčí LG. „Do budoucna LG připravuje spuštění Voyo.cz, Voyo.sk a HBO Go pro Českou republiku a Slovensko, čímž uživatelům zpřístupníme nejširší nabídku od hlavních poskytovatelů filmové zábavy na trhu,” dodal M. Malý.

V polovině letošního roku LG uvolnilo na LG Smart televizích (modelech 2012) aktualizaci softwaru, která umožňuje zprovoznit funkci HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) pro Českou republiku. Spotřebitelé tak mohou plně využít výhod hybridního televizního vysílání (HbbTV), jež propojuje televizi a širokopásmový internet a umožňuje vyhledávat informace nebo je sdílet s přáteli přímo během sledování televizního programu.

„Už nemusíte odbíhat k počítači, když chcete vědět podrobnosti o filmu, který zrovna sledujete, nebo statistiky probíhajícího sportovního utkání. Televizní stanice vybírá z internetu obsah jako je text, fotografie, audio i video, které tematicky propojuje s právě sledovaným pořadem,“ doplnil M. Malý.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy