Ze světa IT

Logitec NUC: Minipočítač do obýváku

Raspberry Pi logo freebit
Foto: Raspberry Pi

Pod pojmem „minipočítač“ si mnozí představí spíše přístroje jako Raspberry Pi, nebo multimediální centra založená na Androidu, která se velikostně blíží většímu flash disku. Logitec LB-C8 NUC by se tedy se svými rozměry 155 x 111,5 x 47 mm, hliníkovým šasi a nízkou spotřebou elektřiny měl zařadit spíše do kategorie HTPC.

Logitec LB-C8 - HTPC

Logitec NUC: Minipočítač do obýváku

LB-C8 není žádné multimediální centrum, jedná se o plnohodnotný počítač, který je určen jako místem-šetřící řešení, například do malých kanceláří. Díky VESA standardu jej ale navíc lze upevnit přímo na televizi či některé druhy monitorů, a tak nebude nikde překážet. Uvnitř tohoto drobného počítače tiká procesor Intel Core i3 (Ivy Bridge) taktovaný na 1.7 GHz, který má integrovanou grafiku kartu – Intel HD 4000.

Paměť RAM disponuje kapacitou pouhé 2 GB, nicméně s přihlédnutím k tomu, že se jedná o kancelářský počítač, či přehrávač multimédií, se jedná o dostačující řešení. Integrovaný disk je typu mSATA SSD s kapacitou 30 GB. Konektorová výbava neurazí, ale ani nepřekvapí – najdeme zde trojici USB 2.0 portů, 2 x HDMI (v 1.4), LAN a dvojici 3,5 mm Jack konektorů pro sluchátka a mikrofon.

Softwarovou stránku zde obstarává Microsoft Windows 7 Professional, který by měl díky mSATA disku fungovat svižně. Je škoda, že do takto přenosného a malého PC výrobce neumístil WiFi modul a Bluetooth. Pokud tedy využijete možnosti použít Logitec  jako multimediální přehrávač do obýváku, nebudete moci použít BT ovladač a klávesnici (pouze přes USB Bluetooth dongle). Rozhodujícím faktorem zde bude jednoznačně cena, která zatím nebyla stanovena (produkt se začne prodávat v dubnu).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT