Ze světa IT

Lynx: Další čínský tablet s Androidem

Levná čínská koprodukce se valí do všech koutů celého světa a produkty s razítkem Čína se dostanou do nejedné uživatelské ruky. V tomto článku se podíváme na specifikaci čínského tabletu Lynx, který zaujme cenou do 5000 korun a zatím poslední verzí systému Android. Najde si své uživatelské ruce?

Tablet Lynx

Jedná se o tablet s 10,1 palcovým IPS displejem, kterému vládne rozlišení 1280 x 800 bodů, je samozřejmě multi-dotykový a kapacitní. O výpočetní operace se postará 1,5 GHz procesor RK3066 Cortex-A9, který svým výkonem dostatečně navazuje na grafický čip Mali-400 GPU. Pro více spuštěných aplikací si výrobce připravil 1 GB DDR3 RAM.

Další poměrně důležitou zprávou je zmíněné 16 GB interní úložiště, slot pro karty microSD až do kapacity 32 GB či 2 MPx přední + zadní optika pro videohovory či pořízení fotografie. Ve prospěch čínského tabletu hovoří plná podpora 1080p Full HD video přehrávání, Flash 11.1, Bluetooth a podpora externího 3G modulu. Mezi standardy se již řadí bezdrátová technologie WiFi či mini HDMI port.

Tablet Lynx v těle dále skladuje 8 000 mAh akumulátor /až 4 hodin provozu/ a běží na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean s cenou 242 dolarů, tedy po přepočtu 4 650 korun. Podporované jazyky pro tyto čínské produkty jsou – čeština, dánština, němčina, angličtina, španělština, francouzština, italština, holandština, polština, portugalština, rumunština, turečtina, ruština, řečtina, perština, arabština, hindština, thajština, korejština, čínština, čínština a japonština.

Je pro obyčejného a nenáročného uživatele nutnost zakoupení drahého tabletu? Je krizová komunita v Česku a nebo se bojíte reklamace či podpory? Určitě se o své postřehy podělte do komentářů. Díky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT