Hardware

MagSafe je další inovací z dílny Apple. K čemu tahle vychytávka slouží?

apple iphone
Hlavní TAG » Apple

MagSafe je další inovací z dílny Apple. K čemu tahle vychytávka slouží a je doopravdy tak užitečná, jak vypadá?

Ne tak zcela nová technologie MagSafe

MagSafe je novým příslušenstvím pro iPhone 12. Fanoušci značky Apple mohou magnetický DC konektor znát už z notebooků této značky. Na nich se objevoval v letech 2006 až 2016, než jej nahradily USB-C porty, a recenze jej označují za ikonický.

Teď zažil MagSafe reinkarnaci v podobě stanice s podporou zvýšeného výkonu nabíjení až na 15 W. Zároveň toto zařízení obsahuje nabíjecí dock pro AirPods/AirPods Pro (5 W) a bezdrátový nabíjecí modul určený pro Apple Watch.

MagSafe je další inovací z dílny Apple (Foto: apple.com)
MagSafe je další inovací z dílny Apple (Foto: apple.com)

Připojení nové generace příslušenství není jedinou úpravou, kterou Apple u MagSafe realizoval. V nabíječce jsou totiž obsaženy magnety. Stejné nalezneme v zádech nových telefonů. Ty jsou určeny právě pro připojené příslušenství a současně dovolují velmi přesné „dosednutí“ telefonu na nabíječku.

Znamená to dobíjení s minimálními ztrátami, které bude dostatečně rychlé. Současně je umožněno horizontální i vertikální nabíjení. Magnet se navíc umí vypořádat i s krytem či obalem, a to v maximální tloušťce až 3 mm.


Doplňky MagSafe:

  • Kožená peněženka s MagSafe k iPhonu > 1 790 Kč
  • Průhledný kryt s MagSafe na iPhone 12 a 12 Pro > 1 490 Kč
  • Nová bezdrátová nabíječka MagSafe > 1 190 Kč

Nabíječky MagSafe se představily společně s novými telefony. Koupíte si tak dvě verze, ta levnější obsahuje USB konektor. Zájemci si budou muset připravit cca 1 200 Kč, za které se prodává v Apple Store.

Zatím neznámá cenovka, držák do auta a nějaké ty „mouchy“

MagSafe Duo Charger, jak se jmenuje druhá verze, umožní nabíjet právě i Apple Watch. Cena zatím u ní zveřejněna nebyla. Dozvědět bychom se ji měli v okamžiku, kdy Apple vypustí na trh i kožené pouzdro kompatibilní s touto nabíječkou.

Slibné novinky však mají i některé drobné mouchy, na které neváhali upozornit již první komentující. Největší „bolestí“ novinky je tak především výkon. Deklarovaných 15 W zní sice ve specifikacích poměrně dobře, nutno však přiznat, že konkurence už to umí lépe. Stejně tak příliš nenadchlo pomalé nabíjení Qi.

Můžete na záda doslova přilepit peněženku nebo nabíječku (Foto: apple.com)
Můžete na záda doslova přilepit peněženku nebo nabíječku (Foto: apple.com)

Vzhledem ke sdíleným specifikacím s výrobci třetích stran očekávají mnozí, že se na trhu brzy objeví i konkurenční produkty. To tak dá šanci i těm uživatelům, pro které je cenová politika Applu neakceptovatelná.

Apple navíc plánuje spolupráci i s dalšími partnery. Zatím padlo jméno značky Belkin. Ta nabídne držák do auta MagSafe Car Vent Mount PRO. Držák by měl nabídnout 15 W bezdrátové nabíjení, připnout v autě půjde do výdechu klimatizace.

Spekuluje se o tom, že nová technologie je jakýmsi předstupněm k tomu, aby z telefonů Apple definitivně mohl zmizet i poslední konektor, který na nich ještě fyzicky najdeme – Lighting.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware