> Novinky ze světa IT

Lékaři jdou ruku v ruce s iPadem

V americkém Manhattan Research provedli zajímavý průzkum, zaměřený na spojení evropských lékařů s iPadem.

Zdá se vám tato symbióza zvláštní a průzkum nesmyslný? Z analýzy však vyplývají zajímavé skutečnosti a čísla.

Tento průzkum byl proveden v pěti evropských státech, byly jimi Německo, Francie, Španělsko, Itálie a Velká Británie. Výzkum byl prováděn způsobem tázání náhodně vybraných lékařů z těchto států.

Tázaných bylo 1207 z pěti zemí, a tak se tento výzkum dá označit za komplexní a objektivní. Z dvanácti set sedmi zkoumaných lékařů vlastní jablečnou placku 26 procent, což je úctyhodné  číslo.

Dotazovaní uvedli, že často používají tento tablet v pracovní době. V číslech to vypadá takto, 27 % pracovního času stráví na internetu, hledáním a čtením tématických článků, sledováním videí, či shromažďováním informací, které se týkají jejich praxe. Dalších 40 procent doktorů uvedlo, že plánují zakoupit iPad do 6 měsíců.

Tento výzkum podnítil některé velké farmaceutické firmy, k vývoji tématických aplikací, které by pomáhali lékařům v provádění jejich praxe.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Novinky ze světa IT