Software

Mapy Google začínají zavádět nový design uživatelského rozhraní

google-mapy-15-let
Foto: maps.google.com, Tag: Google Maps

Systém Android je neustále srovnáván se systémem iOS, protože se jedná o konkurenční operační systémy pro chytré telefony, a to platí i pro systémové aplikace. Mapy Google nebo Mapy Go jsou ve výchozím nastavení nainstalovány téměř ve všech zařízeních se systémem Android, včetně těch s vlastními skiny, jako je One UI nebo OxygenOS, a jejich funkce často srovnáváme s Mapami Apple a Waze, které patří mezi nejlepší navigační aplikace.

V dobrém i zlém Google aktualizoval uživatelské rozhraní Map, takže se velmi podobá Mapám Apple, a výsledek může být polarizující.

Zdá se, že Mapy Google testují přepracované uživatelské rozhraní ve výchozím zobrazení v mobilním telefonu. Jak poznamenává server 9to5Google, největší změnou, které si pravděpodobně všimnete, jsou barvy městských bloků a ulic – dříve byly šedé a bílé, nyní jsou bílé a šedé. Šedé ulice s tmavší šedou barvou použitou pro znázornění rychlostních silnic a dálnic okamžitě připomínají Apple Maps. Žlutá barva používaná pro dálnice se nyní používá k vymezení tras s mírným přetížením.

Mapy Google začínají zavádět nový design (starý design, nový a Apple Maps)
Mapy Google začínají zavádět nový design (starý design, nový a Apple Maps), Zdroj: 9to5google.com

Pokud žijete v blízkosti vodních ploch, jako je jezero, potok nebo řeka, všimnete si, že společnost Google nahradila levandulově modrou barvu odstínem teal blue. Naopak barva pro křoviny a lesy získává namodralý odstín a opouští zelenou barvu listů a nahrazuje ji desaturovaným smaragdově zeleným odstínem. Tuto zelenou barvu uvidíte i v dalších bannerech a prvcích uživatelského rozhraní, které dříve používaly jasně zelenou barvu z loga Google, a my nechápeme, proč Google takto opouští barvy své značky.

Spodní lišta v Mapách Google je také kratší než dříve a je na ní patrná absence dynamických témat Material You. Ačkoli se zdá, že jde o drobné barevné změny, jejich kombinovaný výsledek je nápadným odklonem od toho, jak Mapy Google vypadaly dříve. V dobrém i zlém se nyní hodně podobají Mapám Apple. Naštěstí webové rozhraní a uživatelské rozhraní v tmavém režimu na mobilních zařízeních vypadají zcela beze změn.

Zajímavé je, že na našich zařízeních se změny neprojevují, takže se může jednat o test omezený na hrstku uživatelů nebo o počáteční fázi postupného plošného zavádění. Mohlo by se také jednat o součást větší změny, vzhledem k tomu, že Google testuje také přepracované odznaky pro uložená místa.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software