Tiskové zprávyZe světa IT

Maximus VI: S Intelem na 7,1 GHz

Základní deska ASUS Maximus VI Extreme ze série Republic of Gamers postavená na čipové sadě Intel Z87 dosáhla na nedávné soutěži v přetaktování konané pod taktovkou firem Intel a Corsair deseti vítězství z celkových jedenácti možných.

Maximus VI Extreme

Za přispění známých overclockerů navíc překonala osm světových rekordů. Na desce Maximus VI Extreme s procesorem Intel Core i7 4. generace bylo dosaženo frekvence 7,1 GHz a čtyři paměťové moduly DIMM DDR3 se podařilo nataktovat na 3 957 MHz. Další rekordy byly překonány v programech 3DMark01, 3DMark05, 3DMark06, SuperPi 32M, PiFast a AquaMark3. Těchto úspěchů deska dosáhla jen pár dní po svém oficiálním představení na veletrhu Computex Taipei 2013.

Deset z jedenácti vítězství na „Intel and Corsair OC Main Event“

Základní deska Maximus VI Extreme se v soutěží utkala s řadou špičkových desek určených pro přetaktování od různých výrobců. V hlavním klání v přetaktování sponzorovaném společnostmi Intel a Corsair si připsala deset vítězství z celkových jedenácti možných. Více informací o této akci najdete zde.

Osm nových světových rekordů

Deska Maximus VI Extreme byla osazena nejrychlejším procesorem Intel Core i7 4. generace, přičemž se podařilo dosáhnout frekvence téměř 7,1 GHz. Tohoto působivého výsledku dosáhl overclocker s přezdívkou Mad222. Na desce byl zlomen další rekord, když se čtyři paměťové moduly DDR3 DIMM podařilo nataktovat na 3 957 MHz, což je nejvyšší výkon na desce s čipovou sadou Z87.

S deskou bylo dále překonáno dalších šest nových světových rekordů, a to v programech PiFast, SuperPi 32M, 3DMark01, 3DMark05, 3DMark06 a AquaMark3. Do sídla společnosti ASUS byli přizváni slavní overclockeři, aby se po boku věhlasných taktovačů z týmu ROG – Andreho Yanga, Shamina a TL – pokusili prolomit stávající rekordy. Mezi hosty nechyběl například Christian Ney, Fredyama, Hazzan, Slamms, Smoke, Sofos1990 nebo Youngpro.

O základní desce Maximus VI Extreme

Deska Maximus VI Extreme využívá jen kvalitní komponenty, které hravě zvládnou extrémní overclocking i overvolting. Navíc je vybavena inovativním nástrojem OC Panel, který slouží jako interní/externí konzole pro přetaktování a monitorování systému. Obsahuje digitální napájení Extreme Engine Digi+ III a kartu mPCIe II Combo s vestavěnými bezdrátovými moduly 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a podporuje ultratenké disky SSD formátu NGFF, které se u pravověrných overclockerů těší čím dál větší oblibě. Kompletní technické parametry desky najdete právě zde.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy