Mobilní telefonyZe světa IT

Další ZenFone jde na český trh, povedl se?

typed zenfone2 06

Výrobce elektroniky, počítačů a mobilních telefonů Asus nedávno představil vrcholný model řady ZenFone. Konkrétně nesl označení ZenFone 2 ZE551ML. Nyní přichází na trh jeho menší bratr. Menší rozměry, ale i výbavou. Jedná se o model ZenFone 2 ZE500CL a řadí se mezi smartphony střední třídy. Vzhledově se na první pohled příliš neliší. Jednotícím znakem řady ZenFone jsou oblá záda, jejichž povrch imituje kovovou úpravu. Velice atypické je umístění tlačítek pro ovládání hlasitosti.

Ty se nachází pod čočkou fotoaparátu, takže je teoreticky možné, je pohodlně ovládat ukazováčkem při běžném držení telefonu. Asus dal tomuto modelu do vínku funkci probuzení a uspání telefonu poklepáním na displej. Ten je, oproti většímu bratrovi, “pouze“ pětipalcový, s HD rozlišením (1280×720). Jedná se o IPS panel, takže má velice slušné pozorovací úhly (178°). Displej je kryt ochraným sklem Gorilla Glass 3, který ho uchrání proti škrábancům a hrubšímu zacházení.

zenfone2_title

Asus ZenFone 2 ZE500CL bude dostupný ve třech barvách

Co se výkonu týče, není na tom tento ZenFone 2 vůbec špatně. Volba procesoru padla na model od Intelu, konkrétně je zde umístěn Atom Z2560, který má obě jádra taktovaná na 1,6 GHz. Operační paměť mu sekunduje hodnotou 2 GB a data je možné ukládat buďto do telefonu, k tomu slouží 16 GB flash paměti, nebo na microSD kartu s kapacitou až 64 GB. Navíc každý, kdo si telefon koupí dostává od Asusu 5 GB v cloudovém úložišti Asus WebStorage na celý život zdarma.

Telefon se bez problému připojí na internet v síti LTE a to na všech frekvencích, které využívají čeští operátoři. Znamená to rychlosti až 100 Mb/s. To lze využít k nahrávání fotek na sociální sítě, pořízených zadním fotoaparátem, který má rozlišení 8 Mpx a světelnost f/2.0. Využívá technologii Pixel Master, takže focení v horších světelných podmínkách by nemělo být problémem. K focení selfies bude muset stačit přední kamera s rozlišením 2 Mpx.

Další výbava telefonu je jinak poměrně standardní. K navigování poslouží jak GPS, tak GLONASS. Asus telefon vybavil i všemožnými senzory, jako proximity senzor, světelný senzor, elektronický kompas a gyroskop. Tloušťka zařízení je velice příjemných 10,9 mm. Do takového těla se vešla baterie s kapacitou 2500 mAh, takže výdrž telefonu nebude, vzhledem k velikosti displeje, nijak nestandardní. Při větším vytížení bude zřejmě třeba nabíjet každý den. Telefon je u nás k dostání ve třech barvách, černý, červený a bílý. Prodává se za cenu zhruba pět a půl tisíce korun.

Líbí se vám menší model ZenFonu 2 a koupili byste si ho? Nebo máte jeho většího bratra? Napište nám do komentářů, který z nich preferujete a sdílejte článek na Facebook, Twitter, nebo Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Pěkné, ale ať už se konečně vrhnou na Windows Phone! Jak já ten Sndroid nemám rád! 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony