Hardware >Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Snapdragon S4 výkonnější než Tegra

Trendem poslední doby se stává zmenšování velikosti přímo úměrné zvyšování výkonu. Letošní největší mobilní veletrh v Barceloně šel jak jinak ruku v ruce s ním.

Celé MWC 2012 se neslo ve znamení Quad-Core. Prvním a nejzajímavějším čipem byla Nvidia Tegra 3, která disponuje čtveřicí fyzických jader obohacených o jedno virtuální.

Jsou čtyř jádra pouze nafouknutou, marketingovou bublinou, nebo se jejich potenciál dá reálně a efektivně využít. V porovnání bylo zjištěno, že dvoujádrový Snapdragon S4 od Qualcommu v několika případech převyšuje Tegru 3, což je zarážející.

Ukazuje se, že jádro Snapdragonu je modernější, sice nedisponuje závratně vyššími frekvencemi, dokáže však pracovat efektivněji, než je tomu u jader Tegry.

Další skutečnost, která přispívá k tomuto faktu, je ta, že většina dnešních aplikací není optimalizována na čtyři jádra, některé ani na čipy, jež disponují “pouhými” dvěma.

Každým dnem však přibývá na trhu aplikací, které si dokážou poradit a plně využít potenciál celého výkonu. Je tedy otázkou, zda se vyplatí investovat do vyššího výkonu.

Jde z velké části o pouhý marketing, při ideální optimalizaci je však razantní nárůst výkonu více než patrný. Doufáme, že se brzy dočkáme ideálního skloubení operačního systému, aplikace a procesoru, aby byla práce co nejefektivnější.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Hardware >