Software

Mi Launcher: Vyzkoušejte si kabát Xiaomi

xiaomi logo cina freebit
Foto: Xiaomi

Zrovna nedávno jsme se tu bavili o novém smartphonu Mi4 od čínského výrobce Xiaomi, který dokonce dle dosavadních statistik pokořil na území Číny v prodejích i samotný Apple. Společnosti se tak podařil malý zázrak. Je si rozhodně nutné uvědomit, o jak velký trh se jedná.

Neodmyslitelnou součástí chytrých zařízeních této společnosti je originální nadstavba MIUI, na kterou vznikla velká řada launcherů. Mezi takové ty nejpovedenější a nejpoužívanější patří bezpochyby Mi Launcher. Zaujme třeba i potencionální zákazníky čínských telefonů?

Mi Launcher: Vyzkoušejte si kabát Xiaomi

Je pravdou, že oproti originálu toho nenabízí tolik, ale i přes to je to dobrá příležitost vyzkoušet si něco nového. Avšak na jedno vás musíme upozornit předem – spousta launcherů se snaží uživatele nadchnout funkcemi navíc.

Zde nic takového nečekejte, jde spíše o design plochy než o věrnou napodobeninu se vším všudy. Pokud by se vám však launcher osvědčil, je tu také obchod, díky kterému si můžete Mi Launcher tak trošku zkrášlit. Možná budete i „příjemně“ překvapeni, protože v obchodu naleznete spoustu věcí v čínštině. Přeji hezké noci strávené překládáním!

Samozřejmě nesmíme zapomenout na širokou škálu originálních tapet, z kterých si zaručeně vyberete. Snad vám bude stačit základní počet 10 000 kousků. Dále launcher nabízí odhadem šest tisíc chytlavých a též originálních vyzváněcích tónů, možnost přidat nejrůznější widgety, uzamykání aplikací heslem (což je mimochodem leckdy celkem chytrá věc).

To bychom měly výhody, nyní trošku k opačné stránce. Celkovou nevýhodou, kterou jsme již v úvodu zmiňovali, je strohost. Výrobce prostě a jistě chce, abyste za kvalitu zaplatili, takže pokud si nevystačíte s chudou základní verzí, budete muset investovat. Další nevýhodou pro nás Evropany je čínština a počasí, které v tomto launcheru platí pouze pro Číňany.

Co dodat na závěr? I přes tu řadu nevýhod je to celkem povedený launcher, který rozhodně stojí za stáhnutí. Pokud ho chcete vyzkoušet i vy, stáhněte si ho na Google Play. A hlavně nám do komentářů nezapomeňte dát vědět, jak jste s tímto originálním launcherem byli spokojeni.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software