Mobilní telefonyZe světa IT

Smartphone: Micromax A116 Canvas

Indická společnost Micromax představuje světu nový chytrý telefon, který nabízí HD displej, čtyřjádrový procesor a kvalitní 5 palcový displej. Smartphone ponese označení A116 Canvas HD a bude dostupný na indickém trhu za zajímavou cenu.

Micromax A116 Canvas v Indii

Telefon od méně známé společnosti propůjčí 5″ HD IPS dotykový displej, který je samozřejmě plně multidotykový a přinese tak jemné barvy. Hlavním prvkem hardwaru je 1,2 GHz čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589, který je doplněn o 1 GB operační paměti RAM. Výrobce do smartphonu ještě osadil 4 gigabajtové interní úložiště pro vaše data či obrázky nebo muziku.

Úložiště lze dle výrobce ještě doplnit o paměťové karty microSD až do kapacity 32 GB. Model A116 vlastní dvě kamery, přední jest 0,3 MPx a zadní vlastní optický senzor 8 MPx a autofokus. Telefon tak lze pomocí vestavěné GPS a A-GPS využít jako plnohodnotnou GPS navigaci. Přítomný je i 3G modlu, WiFi, Bluetooth a 2 100 mAh akumulátor, jež slibuje opět jednodenní provoz.

Smartphone Micromax A116 Canvas je softwarově obdařený operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean a bude k dispozici v Indii v prvním únorovém týdnu za přibližně 15 000 rupií, což dělá po převodu na naši měnu 5 400 Kč. Další otázkou je, zdali se vůbec tento telefon dostane na evropský trh. Našli jste bližší informace o tomto modelu? Víte, kdy bude dostupný i v Evropě?

Určitě se o své myšlenky, či drobné recenze podělte do komentářů níže, nebo dejte o této novince vědět i ostatním pomocí pohyblivé lišty na sdílení na levé straně od těchto řádků. Budeme moc rádi za každý postřeh, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony