> Internet> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Marketplace Windows Mobile je mrtev

Pro příznivce Windows Mobile máme velmi smutnou zprávu. Pochybuji, že by jich bylo hojně, ale přeci jen se nějaký ten unikát vždy najde.

Microsoft včera nadobro uzavřel Marketplace pro telefony běžící na platformě Windows Mobile 6.x. Již v červnu loňského roku oznámil, že do obchodu nebudou přibývat žádné nové aplikace hry a další služby jím nabízené.

Americký gigant doporučil všem uživatelům tohoto systému, aby provedli aktualizace všech aplikací, neb v příštích měsících na update mohou rovnou zapomenout. Na Windows Phone Marketplace tato skutečnost nemá vliv, ten je od Marketplacu pro Windows Mobile 6.x naprosto separován.

Microsoft se vzdává odpovědnosti za proplacení, nebo návrat jakékoliv aplikace v případě, že v telefonu dojde k přehrání softwaru, a tak radí pečlivě zálohovat každý soubor.

Těžko říct, kolik uživatelů Windows Mobile zbývá, řekl bych, že jich je po čertech málo. Všichni víme, jaký to byl systém, plný bugů, záseků a nesrovnalostí, prostě a jednoduše měl moc z desktopového systému a nebyl optimalizován na dotyková zařízení.

Je pravděpodobné, že tento krok Microsoftu podnítí některé zbylé uživatele Mobilu a ti přejdou například na WP 7. Za vším tedy stojí zase jen a jen marketing.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Internet