Software

Microsoft promění Android na W10

microsoft logo freebit
Hlavní TAG » Microsoft

V létě přijde na trh se softwarem operační systém, který je laděný samotnými pijáky desktopových zařízení. Microsoft vpouští mezi lidi inovace a přikládá důležitost svému operačnímu systému Windows 10. Nejen, že je na trhu Preview verze, nyní se dostala na povrch internetového světa novinka, že by měly být nové desítky na východní polokouli zcela zdarma. Pirátský trh s operačním systémem je gigantický, nelegálním kopiím se takřka nedá zabránit. Jak se Microsoft popere s tak těžkým trhem, jako je třeba Čína a jiné východní státy?

Microsoft v mobilním trhu víceméně ztrácí, peníze přináší pouze OEM partneři, kterých je k dnešnímu datu cirka 8000 (na dalším zisku se podílí samozřejmě i prodeje balíků Office a jiných produktů). Ačkoliv jsme na Windowsy zvyklí, systém je takřka nepostradatelný. Jeho vývojem se lidstvo může posunout o mnoho dále. Nejen, že ho najdeme takřka na každém rohu, v bankomatech, v průmyslových strojích, ale i v jiném průmyslovém segmentu. Optimalizovat tento softwarový stroj stojí nemalé peníze, a to si samozřejmě Microsoft uvědomuje.

Windows 10 Phone na Laptopu

K přechodu jen malý krůček. Společnost světu přislíbila, že bude přechod na nové Windowsy 10 zdarma z předešlých verzích systému. Doba je však zkrácena na jeden rok od jejich vydání. Informace jako takové vypadají pro potencionální uživatele W10 velice zajímavě. Nadějně se jeví i spolupráce v Lenovem nebo Xiaomi. Redmondský softwarový gigant také nastínil, kam zajde jeho mobilní segment. Windows 10 pro mobily se zřejmě uchytí i na ARMové platformě čipů od Qualcommu, přislíbena byla podpora na stájových čipech Intel, ale i na čipech od AMD (Snapdragon od Qualcommu – 208, 210, 615, 808 a 810, Intel – Cherry Trail, Skylake, Atom x3 (LTE) a AMD – Carrizo, Carrizo-L).

První alternativní ROM Windows 10 by se měla ukázat na čínském smartphonu Xiaomi Mi4, ke stažení však může být i pro jiná zařízení. To vše ukáže čas a také poptávka na trhu v telefony. Je si zde třeba uvědomit, že Microsoft odkoupil mobilní divizi finské Nokie. Telefony s Androidem tak mohou být během několika okamžiků proměněny na mobilní ekosystém Windows 10. Konkrétně se však bude jednat o přímý kontakt mezi vlastníky Mi4 a samotným Microsoftem. Jak se nová platforma nahrazující ekosytém Windows Phone uchytí na trhu? Bude produktová rodina opravdu tak velká?

V mobilním segmentu to myslí opravdu vážně! „Jako součást programu Windows Insider bude Microsoft partnerem Xiaomi. Bude se snažit nabídnout Windows 10 ke stažení zdarma pro vybrané skupiny uživatelů Xiaomi Mi4. Uživatelé budou mít možnost své telefony flashnout s novým Windows 10 OS a poskytnout tak zpětnou vazbu Xiaomi a Microsoftu o svých zkušenostech, „uvedl Microsoft v prohlášení.

„Toto partnerství umožní Xiaomi a Microsoftu získat přímou zpětnou vazbu od uživatelů a nadále zlepšovat zážitek pro Čínu. Microsoft je nadšený, když vidí Xiaomi a Windows 10, nabízí tuto velkou hodnotu svým zákazníkům. Jsme nadšeni ze zpětné vazby, kterou dostaneme od tohoto publika.“

Buďme naladěni na další informace, je se v létě určitě na co těšit. Jak nainstalovat ROM Windows 10 na svůj telefon? Těšíte se na nový operační systém a jeho mobilní platformu? Určitě se o své postřehy podělte do komentářů pod tímto článkem. Nainstalujete si Windows 10 ROM do svého zařízení? Děkujeme za postřehy…

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software