» Mobilní telefony» Software» Ze světa IT

Microsoft: Aktualizace GDR2 pro WP8

Před pár dny jsme se na internetu mohli dočíst o připravované aktualizaci pro zařízení s operačním systémem Windows Phone 8, která se již objevila na smartphonech s jmény HTC 8X či Samsung Ativ S. Aktualizace GDR2 je šířena pod označením 8.0.10327.77 či 8.0.10328.78 – záleží však na tom, jaký máte smartphone, je-li brandovaný, popřípadě, v jaké zemi se nacházíte. Aktualizace se dle prohlášení Microsoftu na všechny smartphony nedostane.

Samsung-Ativ-S-Windows-Phone-8

Co nového aktualizace GDR2 pro chytré telefony s WP8 přinese? Jako první plus se jeví plná podpora FM rádia, ani ta se však nedostane na všechny modely. Xbox Music obdrží lepší metadata u alb a písniček. Vyladění se dočká i VoIP aplikace Skype, která by měla být svižnější a stabilnější. Optimalizačních změn se dočká i IE – Internet Explorer, kde bude vylepšena kompatibilita s jazykem HTML5. Poslední informace mluví o aplikaci k fotoaparátu telefonu, při delším stisku hardwarové spouště by se mělo zpřístupnit menu pro ještě detailnější nastavení funkcí.

Líbila se vám tato zajímavá novinka o nové aktualizaci pro smartphony s Windows Phone 8 od Microsoftu? Kdy se dostane do České republiky a na jaké telefony? Buďte sexy a sdílejte ji na Facebooku, Twitteru, G+ či profesní síti LinkedIn pomocí ikonek na začátku tohoto článku. Sledujte nás také na naší Google+ stránce, kde s námi můžete samozřejmě o této novince také diskutovat. Děkujeme za vaši aktivitu také v podobě přidání komentáře pod tímto článkem.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  2 Komentáře

  1. […] stává Windows Phone 8 – jak jinak. Je však ve hvězdách, zdali Nokia Lumia 625 obdrží i aktualizaci v podobě balíčku GDR2. Těšte se také na cloudové úložiště SkyDrive (7 GB dat) či na […]

  2. […] Aktualizace GDR2 (Amber) je zatím dostupná pro zařízení Nokia Lumia 820, jež jsou výhradně určeny pro český trh. Dnes se však na internetu objevily screeny další aktualizace v podobě GDR3 s označením Bittersweet Shimmer, která přináší další významné změny v podání operačního systému Windows Phone 8 výhradně pro finské Nokie. […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony