> Internet

Microsoft vs. BitTorrent Tracker

microsoft logo freebit
Foto: Microsoft

Microsoft a boj s větrnými mlýny proti pirátství a šíření nelegálních kopií kancelářských produktů Office. Softwarový gigant Microsoft žaluje společnost provozující LinkoManija, Litva je země, která disponuje jedním z největších BitTorrent trackerů, na kterých najdeme nelegální distribuci produktů řady Office 20032007.

Soud, který je podporován anti-pirátskou agenturou LANVA, tvrdí, že LinkoManija pomohla svým uživatelům při porušení autorské licence společnosti Microsoft, prý společnost pirátům pomohla k nalezení a stažení nelicencované kopie kancelářských produktů řady Office. Microsoft žádá zhruba 43 milionů dolarů jako náhradu škody, ale litevský zákon neumožní pokutu zřejmě více jak 53.000 dolarů jako odškodnění této situace.

Žalovaní oznámili, že jsou překvapeni žalobu od společnosti Microsoft a tvrdí, že společnost Redmond ani jednou nebyla kontaktována, že porušuje zákon či jiná ustanovení.

 
Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Internet