SoftwareZe světa IT

Windows 8 OS: Známe ceny systému

Velkým hitem softwarového světa se v těchto dnech stává nejmodernější operační systém od společnosti Microsoft, který nabídne spoustu nových funkcí ale také nové prostředí Metro. Právě v těchto dnech se začínají plnit internetové eshopy prvními položkami s názvem Windows 8 OEM či Windows 8 Pro také v OEM verzi.

Windows 8 OEM krabice

Nejlevnější OEM verzi lze pořídit již od 2 333 Kč, verze PRO je o maličko dražší, tu lze pořídit za přibližně 3 333 Kč. Pokud již vlastníte nějaký z licencovaných operačních systémů od Microsoftu, upgrade vás vyjde na přibližně 1 600 Kč. Jedná se v tomto případě o „krabicovou“ verzi bez krabice, licence tedy bude elektronická bez možnosti nároku na DVD médium.

Je tedy zapotřebí vzít rozum do hrsti a zeptat se, zda-li je pro vás nový operační systém vykoupením a nebo raději zůstanete u Windows 7, které svou stabilitou předčili méně vyladěné Visty. Ty se bezesporu moc nepovedly a uživatelé se jich milerádi zbaví.

Minimální požadavky pro nový operační systém od Microsoftu:

  • Procesor: o taktu minimálně 1 GHz, x86 kompatibilní
  • Operační paměť: 1 GB RAM pro 32 bitovou edici, 2 gigabajty pro 64 bitovou
  • Místo na disku: 16 gigabajtů místa na disku pro 32 bitovou, 20 GB pro 64 bitovou edici
  • Grafická karta: podporující minimálně DirectX 9

Je pro vás Windows 8 tou pravou volbou a nebo zůstanete u předešlého, praxí prověřeného operačního systému? Nebo používáte volně licencovaný Linux?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

3 Komentáře

  1. Spíš by mě zajímalo, jak to bude vůbec s procesem instalace. Třeba když budu chtít zároveň s upgradem vyměnit systémový disk za rychlejší. Na to jsem zatím nikde nenašel žádnou informaci. Tak se asi budu muset nechat překvapit.

  2. Samozřejmě platí u OEM, že nesmíte mít tuto verzi nainstalovánu současně na dvou počítačích. Plná verze Windows 7 po vás nebude požadovat reaktivaci po výměně hardwaru, jsou však o něco dražší.

  3. OS Windows 8 podporuje upgrade se zachováním programů a nastavení, tak čistou instalaci, kdy se celý oddíl přesouvá do zálohového adresáře Windows.old. Nebo při instalaci online je možnost vytvoření bootovacího média s volbou dalších parametrů, což zajistí instalaci na jiný diskový oddíl.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software