SoftwareZe světa IT

Hokejové mistrovství do kapsy

iihf title

Máte místo srdce hokejový puk a hruď se vám dme pýchou, když vidíte české dresy vjíždět na ledovou plochu? To jste si určitě nenechali ujít zahájení Mistrovství světa v ledním hokeji – IIHF 2015. Máme to štěstí, že se letošní ročník koná u nás, v Praze a v Ostravě. Ponechme stranou kouzelníka Pokustona, králíky Boba a Bobka, nebo vystoupení Kabátů při zahajování turnaje. Podívejme se na aplikaci, která je opět pro letošní ročník k dispozici. Aplikace se příliš neliší od verzí pro minulé roky, ale pokud jí neznáte, určitě krátké představení oceníte.

Stojí za zmínku, že aplikaci představila Škoda Auto, jakožto sponzor celého mistrovství. To se odráží i v celém názvu aplikace, 2015 IIHF powered by ŠKODA. Prostředí je laděné do škodovkově zelené a je hezky přehledné. Najdeme zde několik základních sekcí. Nejvíce bude hokejového fanouška zřejmě zajímat sekce Zápasy. Ta je rozdělena do několika stránek, které odpovídají fázím turnaje. Po otevření se vám zobrazuje stávající den a zápasy, které se v tento den konají. Každý zápas má svoji stránku, kde se dozvíte aktuální skóre, sestavu obou týmu a mnoho dalšího.

iihf_2

Dále můžete zkoumat jednotlivé týmy a to včetně osobních stránek všech hráčů. Pro každý tým si můžete nastavit řadu upozornění, například při vstřeleném gólu, nebo shrnutí třetiny, či zápasu. Zajímá vás jaké dresy obléká tým Lotyšska? V jeho kartě si je můžete prohlédnout. Zajímavou částí je tzv. Social Stream, kde by se vám měl zobrazovat obsah sociálních sítí Twitter, Facebook a Instagram, který má souvislost s daným týmem. Bohužel při testování nám aplikace urputně tvrdila v části pro Twitter a Instagram, že “Informace nejsou k dispozici“. Musíme doufat, že se tato část aplikace v brzké době rozběhne, bude totiž zajímavé sledovat například stream z Twitteru, během finálových zápasů.

V dalších částech aplikace najdete přehledné tabulky, dělené podle skupin. Časem přibudou údaje i do zbylých částí, jako čtvrtfinále, nebo semifinále. Zajímá vás, čí brankář má zatím největší úspěšnost? Prohlédněte si to ve Statistikách. Stejně tak zde najdete Nejlepší střelce, či který tým hraje nejlépe v oslabení. Aplikace nabízí krásně utříděné a přehledné informace všeho druhu. Každý hokejový fanoušek jistě ocení zprávu o tom, že jeho milovaný tým právě střelil branku. Příjemné zjištění je, že se tentokrát myslelo na uživatele všech mobilních OS. Přestože verze pro Blackberry je jenom upravenou androidovskou aplikací, je téměř 100% použitelná a funguje bez chyb.

Stáhli jste si aplikaci a něco vám tam chybí, nebo vás naopak něco příjemně překvapilo? Kdo neskáče není Čech? Napište nám do komentářů, co se vám nejvíc na aplikaci líbí. Líbila se vám také tato novinka? Určitě se o ni podělte pomocí tlačítek pro sdílení na levé straně. Děkujeme za odezvu!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software