HardwareMobilní telefonyZe světa IT

Android: 64bitová éra nastupuje

64bitová éra nastupuje. Před pár dny ukázal Apple svůj nový 64bitový procesor Apple A7 ve smartphonu iPhone 5S, který se chlubí prvenstvím v použití tohoto procesoru s 64bitovými instrukcemi na světě. Dle dostupných informací však Google nelení a připravuje svůj operační systém také s 64bitovými instrukcemi.

Nového Androidu (možná již verze KitKat) s těmito instrukcemi bychom se mohly dočkat ještě do konce tohoto roku. Vyvstává však otázka, za jakou dobu jsou schopni vyrobit odpovídající hardware také výrobci mobilních čipů.

Tuto informaci jsme obdrželi pomocí fotky, která byla pořízena z prezentace společnosti Intel, kde na Developer Forum minulý týden představila i nové procesory pro mobilní sféru. Bylo zde jasně vidět, že se Google, potažmo operační systém Android přinese tuto možnost v dalších aktualizacích.

android-logo

64bitové rozhraní by však mělo být dostupné zatím pouze pro zařízení s procesorem od společnosti Intel. Ve skutečnosti, Intel své aktuální Bay Trail čipy Atom – jsou certifikovány jako čipy Intel 64bit, což znamená, že jsou připraveny nabídnout 64bitovou podporu pro aplikace s touto základnou.

Na změnu je připravený hlavně ARM. Využívat bude pravděpodobně podobnou architekturu jako Cortex-A7, popřípadě Cortex-A15, a měly by nést označení Cortex-A53 a Cortex-A57. Můžeme se také určitě těšit na nové čipy od americké společnosti Qualcomm, která v této křemíkové éře stojí na stupínku vítězů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware