Tiskové zprávy

Mobilní telefon Nokia 8 dostává systém Android 8.0 Oreo: HMD Global

nokia logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Nokia

HMD Global, domov telefonů Nokia, oznamuje dostupnost Android 8.0 Oreo pro svou vlajkovou loď Nokia 8. Majitelé telefonu se brzy mohou těšit na čistou a bezpečnou verzi nejnovějšího operačního systému Android i na nejnovější funkce, které přináší.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer ve společnosti HMD Global

Jsme hrdí, že můžeme na Nokia 8 přinést nejnovější Android 8.0. Chceme, aby naši příznivci měli z používání tohoto systému vždy ten nejlepší pocit. Proto jsme věnovali potřebný čas optimalizaci, ladění a testování. Na vytvoření čisté verze velmi očekávané mobilní platformy, která nabídne všechny zajímavé nové funkce bez rušivého dodatečného softwaru, skvělý výkon i dlouhou výdrž baterie, jsme spolupracovali s našimi fanoušky v rámci nově založených laboratoří telefonů Nokia. Android 8.0 Oreo je nabitý novými funkcemi, které udělají z komunikace, tvorby obsahu, hraní i objevování ještě více zábavy.“

Mobilní telefon Nokia 8 dostává systém Android 8.0 Oreo: HMD Global

Mobilní telefon Nokia 8 dostává systém Android 8.0 Oreo: HMD Global

Vždy čistý, bezpečný a aktuální Android

Nokia 8 nabídne čistou verzi systému Android 8.0 Oreo bez skinů a změn v uživatelském rozhraní. Díky absenci předinstalovaných nepotřebných aplikací a skrytých procesů, které zatěžují baterii, bude ovládání telefonu vždy svižné a bez trhání. Bezpečnostní aktualizace navíc přicházejí pravidelně každý měsíc a telefon díky nim tedy bude vždy bezpečný.

Novinky pro každodenní používání

Nokia 8 díky Android 8.0 Oreo přináší nové funkce, které majitelé telefonu ocení v každodenním životě:

Mód Picture-in-Picture umožní dělat více věcí najednou a výkon telefonu Nokia 8 zaručí plynulý běh i u těch nejnáročnějších aplikací. Nebude problém sledovat klip na YouTube během chatování s přáteli nebo nakupovat online a zároveň sledovat stav účtu.

Nokia 8 nemá předinstalované žádné nadbytečné aplikace a díky Android Instant Apps můžete ve svém telefonu udržovat pořádek ještě lépe. Stačí využít podporovaného linku v prohlížeči Chrome a aplikaci lze používat bez nutnosti instalace. Google Play Protect udrží celé zařízení i uložená data v bezpečí mimo dosah škodlivých programů tím, že každý den skenuje 50 miliard aplikací včetně těch, které ještě nebyly naistalovány.

Chytrý software pomáhá ještě rychlejšímu spuštění telefonu. Bude tak vždy připraven rychle zachytit jedinečné okamžiky. Díky exkluzivnímu módu Dual-Sight je také možné streamovat z obou fotoaparátů zároveň na sociální sítě a zachytit tak nejen zajímavé situace, ale také reakce na ně. Chytré funkce systému Android Oreo omezují aktivitu nejméně používaných aplikací na pozadí, čímž maximalizují výdrž telefonu na baterii.

Majitelé telefonu Nokia 8 nyní budou moci vizualizovat jejich emoce ještě lépe pomocí nové sady emotikonů přicházejících s Android 8.0 Oreo. V nabídce bude kromě tradičních také šedesátka úplně nových. Aktualizace na Android 8.0 Oreo bude automatická, majitelům přijde notifikace, jakmile bude v dané zemi dostupná. Nejnovější verze operačního systému Android brzy dorazí také na další chytré telefony Nokia, o dostupnosti budeme informovat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy