Mobilní telefonyZe světa IT

Mobilní telefon Vivo Nex s poměrem displeje k přední straně 91%

Vivo NEX Fotoaparat

Poměr stran a poměr displeje vůči přední straně smartphonu dnes hraje velké prim. Společnost Vivo si je toho vědoma a uvedla na trh před nedávnem očekávaný mobil Vivo Nex. Je to první zařízení společnosti, které obsahuje motorizované řešení předního fotoaparátu. Čočka spolu s objektivem není montována přímo v těle ale vyjíždí ven – nad horní stranu mobilního telefonu. Novince to umožnilo výrazně zvýšit poměr obrazovky k tělu a nabídnout zařízení, které není podobné většině konkurentů na trhu.

Nex s poměrem displeje k přední straně 91%

Displej dostává nové rozměry. Je v něm i čtečka otisku prstů. Pohádka, na kterou slyší kde jaká společnost pohybující se v mobilním průmyslu. Dostupnost smartphonu byla původně potvrzena pouze v Číně, už dnes je však jasné, že se mobilní telefon dostane i na další trhy za zhruba 700 USD (15 400 Kč bez CLA a doručení). Vivo potvrdilo, že se chystá rozvíjet a distribuovat tento telefon po celém světě. To je však hudba a vize společnosti.

Mobilní telefon Vivo Nex s poměrem displeje k přední straně 91%

Mobilní telefon Vivo Nex s poměrem displeje k přední straně 91%

Společnost Vivo spoléhá na novou technologii

Vivo Nex není zajímavý jen pop-up kamerou, která dovoluje 6,59 palcovému FHD displeji s OLED technologií nabídnout poměr vůči ploše přední strany 91%. Nemá výřez (Notch), takže není ani podobný iPhonu X nebo novým smartphonům Huawei P20. Společnost Vivo spoléhá na technologii „soundcastingu obrazovky“, která přináší zvuk do vibrací a skla displeje. Telefon běží na operačním systému Android Oreo (8.1).

Mobilní telefon má také specifikace vlajkové lodi. Je poháněn čipem Snapdragon 845 s 8GB paměti RAM, úložnou kapacitou 256GB pro aplikace a data. Nabízí také 4 000 mAh baterii. Vivo také prodává levnější verzi tohoto smartphonu s procesorem Snapdragon 710 Adreno 616 (Nex A), kapacitou operační paměti 6GB RAM a úložnou pamětí 128GB. Rozměry jsou pak 162 x 77 x 8 mm s váhou 199 gramů. V optické výbavě telefonu dále najdete duální fotoaparát 12 plus 5 MPx a přední výsuvnou selfie kamerku s rozlišením 8 megapixelů.

Vivo Nex predni fotoaparat

Společnost potvrdila, že začne prodávat Vivo Nex primárně v Hongkongu, Rusku, Malajsii, Tchaj-wanu a Indii. Předobjednávky jsou už samozřejmě v plném proudu. Doručování a další distribuce telefonu začne později tento měsíc. Není však blíže specifikováno, kdy bude mobilní sluchátko uvolněno na těchto a dalších trzích. Kolik bude stát v jiných zemích? Pokud plánujete zakoupení mobilu v USA, pak vám tedy držíme palce. První prodeje nastanou v dceřinné Číně. Jak je u těchto výrobců dobrým zvykem. Kdy bude zaznamenán první servis na vylomený fotoaparát?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony