Mobilní telefony

Motorola Razr 2023: Novinky o telefonu a datum vydání

motorola razr
Foto: motorola.com, Tag: Motorola Razr

Hra na skládací zařízení se letos opravdu rozjíždí, ale pro některé společnosti je to běžná záležitost. Motorola byla jednou z prvních značek, která následovala Samsung do světa skládacích telefonů a v roce 2019 vydala oživený model Moto Razr, na který v roce 2020 navázala iterací 5G. Poté, co se však v roce 2021 posadila mimo hru a loni ponechala třetí generaci modelu Razr omezenou na vybrané regiony, nebylo jasné, zda se nám ještě někdy dostane do rukou další skládací telefon od této společnosti.

Rok 2023 je však nový a s ním přicházejí i dva nové telefony typu clamshell od společnosti Motorola. Modely Moto Razr+ a Moto Razr se chtějí vydat novým směrem, přičemž první z nich nabízí rozsáhlý krycí panel ideální pro produktivitu i hraní her a druhý se snaží nabídnout cenově dostupný model. Zde je vše, co potřebujete o obou telefonech vědět.

Nový smartphone od Motoroly pro rok 2023. Informace o hardwaru?

Jako by si společnost chtěla vynahradit zmeškání uvedení modelu Razr před dvěma lety, uvádí letos na trh dva flipové telefony. Jeden z nich funguje jako nástupce třetí generace modelu Razr, který byl uveden na trh ve velké části světa v loňském roce, zatímco druhý se má prodávat za mnohem nižší cenu – alespoň na skládací telefon.

Motorola Razr 2023: Novinky o telefonu a datum vydání
Motorola Razr 2023: Novinky o telefonu a datum vydání

Motorola má tendenci měnit své názvy v závislosti na regionu, ve kterém je uvádí na trh, a to platí i pro letošní řadu Razr. Zatímco v Severní Americe se telefony jmenují Razr+ a Razr, v mezinárodním měřítku jsou označovány jako Razr 40 Ultra a Razr 40, což dokonale zapadá do zbytku globální struktury pojmenování společnosti Motorola.

Pokud jde o specifikace, zaměřme se nejprve na vlajkovou loď Razr+, protože – nepřekvapivě – je z nich zajímavější. Většina pozornosti se soustředila na rozsáhlý 3,6″ krycí displej telefonu, což je obrovský pokrok oproti menším panelům, které společnost v minulosti dodávala. Navzdory většímu displeji zcela nezakrývá celkový designový jazyk telefonu, který je nyní k dispozici v černé, modré a purpurové barvě na bázi veganské kůže.

Levnější Razr překvapivě nepřevezme vnější displej svého většího a dražšího bratra. Motorola na svém levném skládacím modelu ponechává standardní displej se symboly a zbytek pláště zůstává prázdný. V závislosti na konečných cenách – které ani po oznámení stále neznáme – to nemusí být nutně špatně, ale na jistotu si budeme muset počkat na skutečnou doporučenou cenu.

Specifikace mobilního telefonu Razr 2023

Jednou z největších chyb, kterých se Motorola dopustila u svých prvních dvou modelů Razr, bylo použití specifikací střední třídy, což nechalo kupující, aby se rozhodli pro výkonnější alternativu od společnosti Samsung. Byla to chyba v úsudku, kterou napravila loňská třetí generace skládacího modelu – která se, jak jsme podrobně popsali, nedostala na trh.

S řadou Razr 2023 připravenou k uvedení na severoamerický trh je letos na stole výkon vlajkové lodi pro dražší Razr+, i když ne bez některých výhrad.

Díváme se na čipovou sadu Snapdragon 8+ Gen 1 poslední generace spojenou s 8 GB RAM a 256GB úložištěm. Ačkoli to není nejnovější SoC od Qualcommu, je stále velmi výkonný – a upřímně řečeno, skok mezi těmito verzemi byl pro každodenní používání poměrně malý. Jakkoli může rok starý čipset znít jako zklamání, Snapdragon 8+ Gen 1 si stále dokáže udržet svou úroveň. To vše pohání baterie s kapacitou 3 800 mAh, doplněná o 30W rychlonabíjení a 5W bezdrátové nabíjení.

Levnější model Razr mezitím přešel na čipset Snapdragon 7 Gen 1, který je rozhodně více střední třídy, ale podařilo se mu zachovat relativně nezměněné vlastnosti. Je spojen s 8 GB RAM a 128GB úložištěm, spolu s větší 4 400mAh baterií, která by měla vydržet mnohem déle než menší článek v Razr+.

Fotoaparáty nejsou zrovna chlebem Motoroly, a dokonce i skládací telefony od Samsungu mají tendenci trpět kvalitou obrazu v zájmu zachování štíhlosti. Letošní Razr+ používá 12Mpx snímač pro svůj primární objektiv, vedle ultraširokoúhlého 13Mpx snímače a 32Mpx fotoaparátu vpředu. Upřímně řečeno, ani jeden z nich nezní nijak zvlášť působivě a zpracování obrazu u Moto obvykle nechává hodně prostoru.

Mezitím Razr používá 64MP hlavní snímač – který, jak Motorola zdůrazňuje, není tak výkonný jako 12MP objektiv u modelu premum – ve spojení s 13MP ultraširokoúhlým objektivem a 32MP selfie kamerou.

Pokud vás model Razr+ zaujal jako milovníky fotografování, můžete se utěšovat tím, že jeho displeje jsou dostatečně rychlé a ostré. Hlavní obrazovka má rozlišení 2640×1080 a pracuje při frekvenci 165 Hz, zatímco vnější obrazovka má rozměry 1056×1066 – tedy téměř dokonale čtvercový rozměr. Není překvapením, že levnější model Razr upouští od rozsáhlého vnějšího panelu a volí mnohem menší 1,5″ displej OLED, zatímco vnitřní 6,9″ obrazovka se pohybuje na 144 Hz.

Cena a dostupnost telefonu

Po představení řady Razr 2023 1. června víme přesně, kdy se plánuje příchod jednoho z telefonů – a o druhém přístroji toho moc nevíme. Pokud jste měli zálusk na dražší model Moto Razr+ od chvíle, kdy před několika měsíci začal unikat, máte štěstí. Předobjednávat se má začít 16. června za 1 000 dolarů u vybraných operátorů a prodejců, všeobecně dostupný bude 23. června.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony