Mobilní telefony

Motorola Razr. Kdy skládací véčko přijde na trh?

motorola logo
Foto: Motorola

Produkty značky Motorola si mnozí z nás ještě pamatují. Teď se vrací s plnou parádou. Co přináší novinka s názvem Motorola Razr?

Zajímavá konstrukce

Za dnešní Motorolou stojí čínská společnost Lenovo, která značku vlastní. Poprvé jsme měli možnost tuto novinku otestovat na podzim loňského roku. Mobil si svou premiéru odbyl v Los Angeles, v Evropě se poprvé představil v Londýně.

A superlativy se to od těchto okamžiků v recenzích jen hemžilo. Podle některých hlasů šlo dokonce o nejzajímavější model loňského roku. A lze předpokládat, že se mobil s netypickou konstrukcí neztratí ani letos.

Motorola Razr. Kdy skládací véčko přijde na trh?
Motorola Razr. Kdy skládací véčko přijde na trh?

Tvůrci tohoto telefonu si totiž připravili především převratnou inovaci v podobě ohebného displeje. Zachovala se i původní véčková konstrukce. Ta sice nepřekvapí v kontextu vývoje telefonů a zcela nepopiratelně si bere inspiraci ze svých předchůdců, mezi moderními smartphony však nová Motorola působí tak trochu jako zjevení.

Hardwarová výbava

Uvnitř najdeme displej s úhlopříčkou 6,2 palce a rozlišením 876 × 2 142 pixelů. Nechybí samozřejmě ani výřez pro selfie kamerku. Na vnější stranu přístroje vývojáři integrovali druhý plochý displej. Ten nabízí rozlišení 600 × 800 pixelů.

Procesor Qualcomm Snapdragon 710 může být ve dvou variantách doplněn o 4 nebo 6 GB RAM. Podobně se dočkáme dvou variant vnitřního úložiště, a to 64 nebo 128 GB. Ve výbavě nechybí ani kamerka s rozlišením 16 Mpx. Po rozložení se objeví ještě druhý fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. S teleobjektivem nebo širokoúhlým snímačem počítat v tomto případě nemůžeme.

Mírným zklamáním je tak snad jen kapacita baterie. Motorola Razr přichází pouze s 2 730 mAh. Dočkáme se však alespoň rychlonabíjení 27W TurboPower.

Z absence tradičního 3,5 mm jacku na sluchátka, které budou mnozí uživatelé vnímat určitě jako minus, Lenovo „vybruslilo“ přiložením jednak vhodných sluchátek s USB-C konektorem a jednak i redukcí. Klasická sluchátka v telefonu tím pádem používat můžete.

Design a zpracování

Zpracování by mělo být dostatečně kvalitní na to, aby ohebný zobrazovač, jak se vyjádřila sama Motorola (respektive Lenovo), „vydržel standardní používání“. Povrch displeje je navíc opatřen speciální vrstvou, díky které by měl smartphone bez problémů přestát i postříkání vodou.

Na tělo telefonu byly použity exkluzivní materiály v podobě nerezové oceli a skla. Design tak určitě bude patřit k hlavním lákadlům. Novinka bude nabízena v černém, bílém a zlatém provedení.

Kdy se dostane do prodeje?

Motorola nakonec po odkladech začala v USA od 26. ledna přijímat předobjednávky. Zároveň odkryla i cenu nového modelu.

Ta se má na americkém trhu pohybovat na 1 499 dolarech, v přepočtu tedy asi 34 000 Kč. Evropská cena bude dle posledních informací ještě vyšší. Vyšplhá se na 1 599 eur, v přepočtu tedy zhruba 40 200 korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony