Tiskové zprávy

MSI představuje grafické karty NVIDIA GeForce RTX řady 40

msi logo pocitac
Foto: pixabay.com, Tag: MSI

Jako přední značka v oblasti herního hardwaru se MSI hrdě hlásí ke (vzrušujícím – jak chceš) novým grafickým kartám NVIDIA řady GeForce RTX 4090 a RTX 4080, které spojují nejnovější grafické technologie, vysoce výkonný design a pokročilé chlazení.

Třetí generace grafických karet RTX, řada GeForce RTX 40, je poháněna novou, mimořádně efektivní a extrémně rychlou architekturou NVIDIA Ada Lovelace, poskytující hráčům a tvůrcům obrovský skok ve výkonu, neuronovém renderování a mnoha dalších možnostech výpočetně náročných platforem.

Tento masivní pokrok v technologii GPU je vstupní branou k nejúchvatnějším herním zážitkům, neuvěřitelným funkcím umělé inteligence a nejrychlejším pracovním postupům při tvorbě obsahu. Nové GPU tak posouvají moderní grafiku do vzdálené budoucnosti.

Přehled grafických karet MSI GeForce RTX řady 4090/4080

Společnost MSI uvádí následující řadu grafických karet založených na nové architektuře NVIDIA Ada Lovelace: 

SUPRIM

Karty SUPRIM jsou navrženy s ohledem na výkon, efektivitu a prestiž. Chlazení pomocí TRI FROZR 3S, nejpokročilejšího systému vzduchového chlazení MSI, účinně odvádí teplo od kritických komponent desky pomocí ventilátorů TORX FAN 5.0, až 10 Core heatpipe a žebrováním Airflow Control  s novými hranami Wave-curved 3.0.

MSI představuje grafické karty NVIDIA GeForce RTX řady 40
MSI představuje grafické karty NVIDIA GeForce RTX řady 40

Srdcem modelů založených na RTX 4090 a RTX 4080 16G je odpařovací komora vapor chamber, model RTX 4080 12G se pak bude pyšnit masivní poniklovanou měděnou základní deskou. Broušený hliník na vnější straně chladiče a zadní backplate panel propůjčuje kartě pancéřovanou estetiku a zároveň zpevňuje její délku.

LED svícením RGB Mystic Light proudí miliony barev a řada přizpůsobitelných možností dynamického osvětlení oslní každého. Díky systému duálního biosu Dual BIOS se uživatelé mohou rychle rozhodnout pro nízkou hlučnost nebo pro dodatečný výkon pouhým přepnutím přepínače. Všechny modely SUPRIM jsou stejně působivé co do výkonu i velikosti, model založený na RTX 4090 zabírá 3,75 slotu, zatímco modely RTX 4080 mají neuvěřitelných 3,75, resp. 3,5 slotu.

SUPRIM LIQUID

Kromě vzduchem chlazených verzí řady SUPRIM se v této generaci představí také verze s názvem SUPRIM LIQUID. Tato řada, která je k dispozici pouze u GeForce RTX 4090, používá uzavřený systém kapalinového chlazení, které udržuje teploty ještě nižší a umožňuje tak dosáhnout nové úrovně výkonu.

Chladič o průměru 240 mm je ochlazován dvojicí 120 mm ventilátorů MSI Silent Gale P12, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly masivní tlak vzduchu při extrémně nízké hlučnosti. Jediný ventilátor TORX 5.0 na horní straně vyhrazeného chladiče zajišťuje více než dostatečné chlazení napájecích komponent.

GAMING TRIO

Verze GAMING TRIO byla inovována a získala nový ale přitom známý vzhled a zachovává si to, na co jsou hráči zvyklí, skvělou rovnováhu mezi výkonem, chlazením a nízkou hlučností. V čele této aktualizované produktové řady stojí nový design ventilátoru TORX Fan 5.0 s dvojicemi tří lopatek spojených vnějším článkem, které tvoří obroučku, soustřeďující proudění vzduchu do aktualizovaného chladicího systému Tri Frozr 3.

Jádro chladiče modelů, založených na RTX 4090 a 4080, bylo vybaveno osvědčenou poniklovanou měděnou základní deskou. Také tato řada GAMING TRIO je vybavena duálním systémem BIOS, který umožňuje snadné přepínání mezi tichým a herním režimem pro vyšší výkon. Kartáčovaný kovový backplate s efektivním designem zpevňuje grafickou kartu a zároveň zajišťuje pasivní chlazení díky implementaci tepelných podložek.

Vnější stranu grafické karty zdobí Mystic Light, který může barevně synchronizovat se zbytkem počítače prostřednictvím aplikace Mystic Light Sync a Ambient Link. I tyto GAMING TRIO karty se vyznačují působivými rozměry, kdy model založený na RTX 4090 zabírá 3,75 slotu a model založený na RTX 4080 přichází s velikostí 3,25 a 3 slotů.

VENTUS

Populární řada VENTUS je zpět, nově vybavená třemi oceňovanými ventilátory TORX 4.0. Karty VENTUS jsou ztělesněním filozofie sparťanského designu ale zachovávají si to nejdůležitější pro splnění jakéhokoli úkolu. Robustní systém chlazení, zpevňující zadní deska z broušeného hliníku a dobře vyladěný design činí tuto grafickou kartu vhodnou pro jakoukoli sestavu. Vzhledem k tomu, že se jedná o nenápadnější řadu, jsou zbývající dva modely VENTUS 3X, založené na RTX 4080, ještě štíhlejší a zabírají 3 nebo 2,5 slotu.

SUPRIM, SUPRIM LIQUID, GAMING TRIO a VENTUS budou tvořit předvoj řady MSI GeForce RTX 40, v blízké budoucnosti se tak plánuje příchod dalších řad. Více informací o těchto nových grafických kartách MSI naleznete na naší dedikované stránce. MSI také poskytne exkluzivní podrobný první náhled na novou řadu během nadcházejícího livestreamu Insider ve středu 21. září v 16:00 CEST / 07:00 PDT / 22:00 Taiwan.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy