Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2012 – čtyřjádro LG Optimus 4X

Před několika týdny byl internet zahlcen neúplnými zprávami o tom, co jaký výrobce představí na MWC 2012. Konečně vám můžeme podat podložené a oficiální informace, které se týkají nových zařízení představených na mobilním veletrhu v Barceloně.

V předešlých dnech bylo nadmíru diskutováno jihokorejské LG. Obrázků a neoficiálních specifikací rostlo jako hub po dešti a my jsme se chytali téměř každého stébla.

LG 4X HD 31

Ve většině případů se naše odhady vyplnili a můžeme vám představit lídra jihokorejského původu.

Jedním z mnoha představených zařízení je nástupce prvního dvoujádrového smartphonu na světě, kterým byl Optimus 2X. Uvnitř bilo křemíkové srdce v podobě Nvidie Tegra 2, jeho nástupce si říká LG Optimus 4X HD. Nabídne čtyřjádrový, respektive pětijádrový procesor, jelikož se zde nachází jedno virtuální jádro.

Nová vlajková loď se bude držet stejné značky, jako tomu bylo u předešlého modelu. Tudíž v jeho útrobách najdeme nVidii Tegra 3 s neuvěřitelným výkonem a taktem 1,5 gigahertzu na jádro. Společnost mu bude dělat gigahertzová paměť RAM. Dostane také grafický akcelerátor GeForce o čtyř stech megahertzích.

LG 4X HD 21

Zobrazovací plochu tvoří velký 4,7 palcový IPS displej s HD rozlišením 720 na 1 280 bodů. Pro soubory je připraveno 16 gigabajtů paměti, samozřejmostí je možnost rozšíření o microSD karty s kapacitou do 32 GB.

Fotoaparát nese slušných 8 megapixelů a je schopen nahrávat video ve Full HD rozlišení. Potěší doplnění o autofocus a přisvětlovací diodu. Energii do žil Optimusu 4X přilévá 2500 miliampérový článek, jež by měl telefonu propůjčit minimálně den aktivního používání.

LG 4X HD

Tento smartphone běží na nejnovějším Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich ve spojení s čtyřjádrovým procesorem. Stává se tedy velmi ambiciózním telefonem, ačkoliv mu šlapou na paty Číňané Huawei a ZTE.

Uvidíme, zda půjde ve šlépějích staršího bratříčka, který byl dobrý pouze dobrý, chyběla mu dostatečná softwarová optimalizace a setkávali jsme se s častými bugy systému a nedořešenými detaily.

Ceny a datum vydání nejsou uvedeny, doufejme tedy, že se do našich rukou dostane již za nedlouho.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony