Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2013: Samsung Galaxy Express

Jihokorejský Samsung se pouští do „zalidnění“ střední třídy telefonů s operačním systémem Android. Díky tomu se tak můžeme těšit na model Galaxy Express – nabídne 1,2 GHz dvoujádrový procesor, 1 GB RAM a 8 GB interní paměti pro vaše data či multimediální soubory.

Samsung Galaxy Express na MWC 2013

Smartphone nabídne uživateli zmíněný 4,5″ Super AMOLED Plus displej, který vlastní rozlišení 800 x 480 pixelů. Jelikož se jedná o střední třídu, nečekali by jsme zde NFC čip či LTE, nicméně tento model obsahuje jak čip pro bezkontaktní platby, tak modul s anténou pro vysokorychlostní sítě LTE. Nechybí ani přijímač GPS. Přední kamera dále nabízí 1,3 megapixelový snímač, na zadní straně je megapixelů 5, s automatickým ostřením a LED bleskem.

Operační systém Android 4.1 Jelly Bean je nainstalován a překryt TouchWiz rozhraním od Samsungu. Samsung Galaxy Express je dodáván s 2000 mAh baterií, pouzdro si pořiďte v minimálních rozměrech 132,2 x 69,1 x 9,3 mm. Váží 139,1 gramu. Cenu výrobce zatím pro svůj telefon neudal, nicméně bychom se ceny mohly dočkat na únorovém mobilním kongresu v Barceloně /MWC 2013/, kde by měl být tento telefon také představen.

Určitě se o své myšlenky, či drobné recenze podělte do komentářů níže, nebo dejte o této novince dejte vědět i ostatním pomocí pohyblivé lišty na sdílení na levé straně od těchto řádků. Víte, kdy bude dostupný tento telefon i v České republice? A zda-li vůbec? Budeme moc rádi za každý postřeh, děkujeme. Můžete nás také sledovat na G+ stránce.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony