Novinky ze světa IT

MWC 2013: Sony Xperia Tablet Z

Japonská společnost Sony doplňuje řadu Xperia o nový tablet, který zdědil některé vlastnosti po představeném smartphonu Xperia Z. V boji proti iPadům se ujme žezla model Tablet Z, jež  vlastní 10,1 palcový displej a rozlišení 1920 x 1200 bodů s technologií Bravia Engine 2.

Sony Xperia Tablet Z oficiálně pro Evropu na MWC 2013

O výpočetní výkon se v tomto případě postará čtyřjádrový procesor od Qulacommu, přesněji model APQ8064 s taktem 1.5 GHz, kterému byla přidělena operační paměť s kapacitou 2 GB. Optickou výbavu tvoří 8,1 MPx fotoaparát s technologií Exmor R. Společnost nezapomněla ani na podporu NFC čipu, Bluetooth, WiFi a LTE modemu. Stejně tak jako Sony Xperia Z se tablet pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a malým částečkám, jež by neměly proniknout do těla přístroje.

Pro multimediální soubory a aplikace je k dispozici 32 gigabajtové úložiště s možností dalšího rozšíření. Operační systém, který byl zvolen pro chod jest Android ve verzi 4.1 Jelly Bean od společnosti Google. To vše se vešlo do těla o tloušťce pouhých 6.9 mm s váhou 495 g, což tento tablet pasuje do role těch nejtenčích na trhu. Avšak do šasi tak tenkých proporcí se vešel i 6 000 mAh akumulátor.

Sony Xperia Tablet Z se začne prodávat na východní polokouli, my evropané se nicméně oficiálního představení dočkáme až na únorovém MWC 2013, jež bude hostit španělská Barcelona. Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem. Mají takto dobře vybavené modely naději na úspěch a nebo je zabije poměrně vysoká cena? Je pro vaše prsty, funkcionalitu nebo využití voděodolný tablet ta správná volba? Děkujeme za aktivitu.

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Novinky ze světa IT