Ze světa IT

MWC 2013: Sony Xperia Tablet Z

Japonská společnost Sony doplňuje řadu Xperia o nový tablet, který zdědil některé vlastnosti po představeném smartphonu Xperia Z. V boji proti iPadům se ujme žezla model Tablet Z, jež  vlastní 10,1 palcový displej a rozlišení 1920 x 1200 bodů s technologií Bravia Engine 2.

Sony Xperia Tablet Z oficiálně pro Evropu na MWC 2013

O výpočetní výkon se v tomto případě postará čtyřjádrový procesor od Qulacommu, přesněji model APQ8064 s taktem 1.5 GHz, kterému byla přidělena operační paměť s kapacitou 2 GB. Optickou výbavu tvoří 8,1 MPx fotoaparát s technologií Exmor R. Společnost nezapomněla ani na podporu NFC čipu, Bluetooth, WiFi a LTE modemu. Stejně tak jako Sony Xperia Z se tablet pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a malým částečkám, jež by neměly proniknout do těla přístroje.

Pro multimediální soubory a aplikace je k dispozici 32 gigabajtové úložiště s možností dalšího rozšíření. Operační systém, který byl zvolen pro chod jest Android ve verzi 4.1 Jelly Bean od společnosti Google. To vše se vešlo do těla o tloušťce pouhých 6.9 mm s váhou 495 g, což tento tablet pasuje do role těch nejtenčích na trhu. Avšak do šasi tak tenkých proporcí se vešel i 6 000 mAh akumulátor.

Sony Xperia Tablet Z se začne prodávat na východní polokouli, my evropané se nicméně oficiálního představení dočkáme až na únorovém MWC 2013, jež bude hostit španělská Barcelona. Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem. Mají takto dobře vybavené modely naději na úspěch a nebo je zabije poměrně vysoká cena? Je pro vaše prsty, funkcionalitu nebo využití voděodolný tablet ta správná volba? Děkujeme za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT