MWC 2012 – ZTE Orbit v rytmu TangaAutor: 05/03/2012 1 comments 1258 shlédnutí

Čína chrlí vše v obrovské míře, o tom není pochyb. Důkazem toho je počet modelů, které čínské ZTE prezentovalo na barcelonském Mobile World Congressu 2012. Představili 11 novinek, a tak se stali rekordmanem letošního MWC.

Prvním a velmi zajímavým zařízením je ZTE Orbit. Tento smartphone nese nový operační systém  Windows Phone 7.5 Tango . Pohon zajišťuje gigahertzový jednojádrový procesor Qualcomm MSM7227A, WP bohužel nepodporuje čipy s více jádry.

Orbit nese čtyř palcový TFT displej o rozlišení 480 na 800 bodů. Tuto skutečnost vcelku dobře maskuje a opticky působí menší, než ve skutečnosti je. Připojíte se k Wi-Fi, přes 3G, Bluetooth a GPS. Přítomné je i NFC, které již nemusím představovat.

Interní kapacita, kterou Orbit nabídne činí 4 gigabajty. To je opravdu málo, přihlédneme-li k tomu, že ho není možné obohatit o microSD karty. Operační paměť taky není největší, 256 MB není mnoho. Optika leží ve zlatém středu pět megapixelů, podpořených autofocusem a LED diodou. Video je možné nahrávat v HD rozlišení.

Společnost nesází na nejnovější technologie, ale na poměr cena/výkon. Cena tohoto smartphonu se zajisté bude pohybovat velmi nízko, proto příznivci Microsoftu s malým rozpočtem najdou v Orbitu zalíbení a přesně k nim míří.Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (1)

[…] aktualizace se jmenuje Tango, můžeme se s ní setkat u Nokie Lumia 610 a ZTE Orbit. Snižuje hardwarové nároky, které jsou u Manga vcelku […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!