» Mobilní telefony» Ze světa IT

Prototyp Fujitsu Demos Quad-Core

Ačkoliv byl mobilní veletrh v Barceloně už před nějakým časem, podíváme se zpátky v čase a představíme si zajímavý prototyp z dílny Fujitsu.

Jedná se o smartphone s řadou pokrokových funkcí, které nejsou standardem dnešních poměrů.

Říká si Fujitsu Demos Quad-Core. Již název nám dává tušit, že tento kousek nese na palubě čtyř jádrový procesor NVIDIA Tegra 3. Operačním systémem se stal nejnovější Android 4 Ice Cream Sandwich.

Klíčovými vlastnostmi Demosu budou vodě a prachu odolnost. Smartphonů tohoto typu je jako šafránu, a tak by neměl mít zrovna moc konkurence. Dalším důležitým specifikem je jeho fotoaparát. Optika dosahuje hodnoty 13,1 megapixelů.

Snímky z tohoto telefonu však nesly rozlišení 2048 x 1536 pixelů, a tak se vyrovnávali čipu nesoucímu o deset megapixelů méně. Je to ale neduh prototypu, v sériovém přístroji by se měly vlastnosti zlepšit.

Telefon nese 4,6 palcový kapacitní displej. Zvládne LTE, dočkáme se i podpory NFC. Jinak se setkáváme s úplně klasickou konektivitou Bluetooth, Wi-Fi, 3,5 mm jack a microUSB. Přináší také revoluční a inovativní funkci v podobě čidla snímajícího otisk prstu pro lepší zabezpečení.

Ve Fujitsu avizují, že bychom se s tohoto produktu měli dočkat ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012, a to v Evropě, Severní Americe a Číně. Doufáme tedy, že se tento smartphone dostane i do České Republiky.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  1 Komentuj

  1. […] KDDI uvolní smartphone Fujitsu Arrows Z ISW13F, který jsme si již nadčasově představili. Ačkoliv byl mobilní veletrh v Barceloně už před nějakým časem, podíváme se na […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony