Internet

Na serveru YouTube už více neuvidíme zbraně. Youtubeři odcházejí

Foto: YouTube
Foto: freebit.cz, Tag: YouTube

Na serveru YouTube už více neuvidíme zbraně. Youtubeři odcházejí. Google nedávno vydal nové prohlášení, ze kterého jasně vychází, že nehodlají dále podporovat zbraně ve svých videích, a to bez výjimek. Vzhledem ke stavu, v jakém se naše civilizace momentálně nachází, je to ale rozumný krok. Téměř denně se z informačních portálů dozvídáme o útocích nebo napadeních za pomocí zbraní. A na to reaguje právě YouTube.

Těm se přestalo líbit lidem ve vedení a rozhodli se proti zbrojařskému průmyslu bojovat po svém. Rozhodli se zakročit vskutku radikálně, protože zbraně na svém portále jednoduše zakázali. Více již tedy neuvidíme, jak se tyto zbraně vyrábějí, kolik stojí, nebo co vlastně dokážou. Nicméně tímto tento zákaz nekončí. Netýká se totiž pouze jednotlivých zbraní, ale i všech doplňků, jako jsou zásobníky, tlumiče nebo náboje.

Na YouTube už více neuvidíme zbraně

Na serveru YouTube už více neuvidíme zbraně. Youtubeři odcházejí

Tyto změny pravidel přišly v platnost v květnu a během následujících 30 dní budou veškerá, takto „závadná“ videa vymazána. Máte tedy poslední příležitost se podívat, než budou z portálu YouTube bez milosti odstraněny.

Samozřejmě se k tomu strhla i vlna nevole. A to hlavně od autorů a Youtuberů, kteří ve svých videích vysvětlovali například pouze to, jak jsou špatné a informovali o jejich nebezpečnosti. Dopad je jasný. Takovíto autoři ve velkém mažou své účty a migrují jinam. Mezi servery, kam migrují, si můžeme všimnout i velkých jmen jako jsou Pornhub nebo Redtube. Nemusíte se bát, že by místo svých tematických videí začali točit porno, pouze svou tvorbu přesunují zde, protože tady zbraně nikomu dle pravidel nevadí.

Zásady týkající se obsahu zobrazujícího střelné zbraně

YouTube zakazuje některé druhy obsahu se střelnými zbraněmi. Konkrétně nepovolujeme obsah:

  • jehož záměrem je prodávat střelné zbraně nebo některé příslušenství k nim prostřednictvím přímého prodeje (např. soukromý prodej jednotlivci) nebo prostřednictvím odkazů na webové stránky, které takové zboží prodávají. Mezi taková příslušenství mimo jiné patří: příslušenství, které střelným zbraním umožňuje napodobit automatickou střelbu nebo je přímo přestaví na automatické zbraně (např. urychlovače střelby jako bump stock, gatling trigger, drop in auto sears nebo různé sady pro přestavbu), a také vysokokapacitní zásobníky (tj. zásobníky nebo pásy s kapacitou nad 30 nábojů).
  • který poskytuje návod na výrobu střelných zbraní, munice, vysokokapacitních zásobníků, podomácku vyrobených tlumičů nebo některých příslušenství střelných zbraní, např. těch uvedených výše. Jedná se rovněž o návody, jak přestavit střelnou zbraň na automatickou nebo na zbraň napodobující automatickou střelbu.
  • který uživatelům radí, jak instalovat výše zmíněná příslušenství či upravené zbraně.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet