HardwareZe světa IT

Na veletrhu Chinajoy byl oficiálně představen Xiaomi Mi Notebook Pro 2

Na čínském veletrhu známým pod názvem Chinajoy oficiálně představen nejnovější notebook od společnosti Xiaomi. Nese název Xiaomi Mi Notebook Pro 2 a rozhodně nám má co nabídnout. Tento model je specifikován jako herní notebook a není se čemu divit. Mi Notebook Pro 2 toho nabídne opravdu mnoho.

Jak jsme již u této společnosti zvyklí. Opět je produkt soustředěn na co nejlepší výkon k poměru ceny a kvality. Díky Intelovým procesorům a grafik od nVidie se jim to dokonale podařilo. Model spatří světlo světa hned ve čtyřech variantách, které budou mít rozdílné parametry. Blíže se nyní podíváme na dvě z nich. Na základní a nejlepší verzi.

Na veletrhu Chinajoy byl oficiálně představen Xiaomi Mi Notebook Pro 2

Na veletrhu Chinajoy byl oficiálně představen Xiaomi Mi Notebook Pro 2

Ostrý Intel procesor i5 8300H a 8GB RAM

Základní verze tohoto modelu nabídne Intel procesor i5 8300H, 8GB RAM, 256GB SSD a 1TB HDD. Jako grafický adaptér je zde zvolen model 1050 od nVidie, což nám na 15,6 FHD displej bude stačit dostatečně. Cena, za kterou si můžeme tuto verzi pořídit se pohybuje okolo 26 000 korun. Pokud si připlatíte cirka 5000 korun, pak dostanete model s lepší grafikou. Přesně s typem 1060.

Nejlepší verze tohoto modelu nám toho nabídne o trochu více. Procesor i7-8750, 16GB Rám, 256GB SSD a 1TB HDD. O grafiku se nám postará nVidia 1050Ti 4GB. Cena toho modelu se pohybuje okolo 30 000 korun. Do prodeje se dostane nejprve v Číně, a to v polovině srpna tohoto roku. O rozšíření na celosvětový trh ještě nevíme přesně datum a budeme si ještě chvíli muset počkat.

Mi Notebook Pro 2 je vybaven 15,6palcovým displejem

Notebook Xiaomi Mi Notebook Pro 2 je vybaven 15,6palcovým displejem IPS s plným HD rozlišením a poměrem stran obrazovky 81 procent a 72 procent barevného prostoru NTSC. Jas? Panel displeje je nabízen tak, aby poskytoval 300 nitů. Notebook je osazený až osmi jádry procesorů Intel Core i7-8750H spolu s 256 GB PCIe SSD a 1TB HDD. K dispozici je také 160 MHz modem Intel 2×2 AC a čtečka paměťových karet UHS-1. Xiaomi poskytlo integraci Hi-Res Audio a Dolby Atmos, které spolupracuje se dvěma vestavěnými 3W reproduktory.

K dispozici je také podsvícená klávesnice se čtyřmi nezávislými barevnými zónami a každá klávesnice s tloušťkou 1,8 mm. Klávesnice obsahuje klávesovou zkratku N s 30 klávesami a pěti programovatelnými klávesami. Pokud jde o konektivitu, jsou k dispozici tři USB 3.0, 3,5mm jack, Gigabit Ethernet a HDMI 2.0. Notebook má také dual-band Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth v4.1. Kromě toho čínské notebooky nabízejí vestavěný chladicí systém, který pomáhá udržovat teplotu uvnitř.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware