InternetZe světa IT

AMD Changing the Game

Nadace AMD Foundation spouští V EVROPĚ první projekt s názvem „AMD Changing the Game“

Společnost AMD (NYSE: AMD) a nadace AMD Foundation dnes oznámily, že v německých Drážďanech spouštějí evropskou premiéru projektu s názvem AMD Changing the Game. Projekt AMD Changing the Game je vzdělávací iniciativou společnosti AMD, která je zaměřena na rozvíjení dovedností studentů v oblasti STEM (Science Technology Engineering and Math, čili znalostí zahrnujících vědu, technologie, projektování a matematiku) formou vytváření počítačových her se společensky odpovědným přístupem.

Celkem 27 mladých lidí ve věku od 12 do 18 let navrhne během 20 setkání, jež budou mít formu workshopů, vlastní seriózní počítačovou hru se sociálním podtextem tak, aby měla dopad na komunity, v jejichž rámci se sami pohybují. Studentům budou pomáhat odborníci z oboru vývoje her, tvorby jejich grafické a zvukové podoby a programování.

AMD foundation

„Z možností, které projekt AMD Changing the Game dětem a teenagerům nabízí, a z toho, že mohou společně pracovat na konceptu počítačové hry se společenskými tématy, máme velkou radost,“ řekl Daniel Setz, vedoucí projektu v Drážďanském centru pro média a kulturu. „Děti z první ruky získají nejen zkušenosti, jak moderní hry vznikají, ale co je důležitější, mají příležitost naučit se pracovat v týmech a společně a kreativně rozhodovat o podobě své hry, její zvukové podobě, konceptu a v neposlední řadě o způsobu, jak svému dílu zajistit propagaci.“

„Jsme velmi rádi, když vidíme, jak projekt AMD Changing the Game mladé lidi spojuje a jak využívají moderní technologie, aby vytvořili počítačové hry se společensky podstatnými tématy,“ řekla Allyson Peermanová, prezidentka nadace AMD Foundation, která je součástí společnosti AMD. „Vytváření hry děti cenným způsobem učí řešit matematické a vědecké problémy, rozvíjí jejich schopnost spolupracovat a současně je motivuje k dalšímu studiu. Velkou radost navíc máme, když vidíme, jak se Drážďanské centrum pro média a kulturu k této iniciativě postavilo a celý program rozšířilo tak, aby zaujal i rodiče a experty z oblasti vývoje počítačových her.“

Další podrobné informace, například časový vývoj celého projektu, blog s příspěvky jeho účastníků a týmu, jenž sleduje postup každé jednotlivé fáze vývoje hry, i další zajímavosti jsou k dispozici na adrese http://www.amdchangingthegame.de.

O projektu AMD Changing the Game

Projekt AMD Changing the Game je vytvořen s cílem posunout vnímání počítačových her tak, aby nešlo jen o zábavu, ale o vytvoření prostoru pro motivaci mladých lidí, kteří v jeho rámci mohou získávat nepostradatelné životní zkušenosti a zlepšovat se i ve vlastním vzdělávání formou vytváření her se společenským obsahem.

Účelem tohoto programu je podporovat mladé lidi při využívání nástrojů pro tvorbu počítačových her jako prostředku, jenž bude inspirovat a rozvíjet jejich dovednosti v oblastech vědy, technologií, vzdělávání a matematiky (STEM). Tato iniciativa má kořeny v dlouhodobé historii úsilí společnosti AMD podporovat vzdělávání k níž patří i její nadšení a výjimečné postavení v oblasti procesorů určených pro zpracování obrazových dat a s tím související pozice v herním průmyslu.

Podpůrné materiály

Stránka fanoušků projektu AMD Changing the Game na Facebooku
Videoklip projektu AMD Changing the Game

O společnosti AMD

AMD (NYSE: AMD) je inovativní společností v oblasti konstrukce polovodičů a stojí v čele nové éry digitálních zážitků plných života díky přelomovému konceptu platformy akcelerovaného zpracování obrazových dat AMD Fusion Accelerated Processing Unit (APU), jež je srdcem široké řady počítačových zařízení. Serverové produkty společnosti AMD se zaměřují na využití řešení v rámci cloudů a virtualizačních prostředí, která patří k nejlepším v daném oboru. Špičkové grafické technologie společnosti AMD jsou součástí celé řady řešení – od herních konzolí přes PC až po superpočítače. Více informací můžete získat na adrese http://www.amd.com.

AMD, logo AMD se šipkou, Radeon a jejich kombinace jsou ochranné známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. Ostatní názvy jsou použity pouze pro informační účely a mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet