Internet

Nejen holky si na Instagramu kupují srdíčka. K čemu jim to je?

instagram social
Foto: pixabay.com, Tag: Instagram

Lajky na oblíbené sociální síti Instagram nemají význam jen pro čechrání ega majitele účtu. Proč je pro některé z nich výhodné si srdíčka jednoduše koupit? A proč podobný postup nelze doporučit?

K čemu slouží nakoupená srdíčka

Lajky na sociálních sítích zvyšují prestiž. Důvodem, proč si srdíčka kupovat, ale nemusí být jen dodávání pocitu, že je o nás na sítích zájem. Domnělá iluze zájmu totiž v představách řady lidí funguje jako otevřené dveře ke kariéře influencera a ke spolupráci s různými značkami.

Není to však tak přímočaré. Proč vás vysoké počty lajků samy o sobě příliš nespasí? Výrazně v první řadě záleží i na konkrétním pojetí profilů. Nicneříkající účty nebo nakoupené lajky směřující na cizojazyčné uživatele u české osobnosti či značky mohou fungovat spíše opačně a potenciální zákazníky odradí.

Nejen holky si na Instagramu kupují srdíčka. K čemu jim to je?
Nejen holky si na Instagramu kupují srdíčka. K čemu jim to je?

Stejně tak je tomu v případě zjevného nesouladu, kdy sice počty srdíček naznačují enormní popularitu, ale komentáře jsou spíše ojedinělé. Signalizuje to nepochybně, že na profilu se ve velké míře nacházejí „mrtvé“ duše, které jednoznačně neprojevují zájem o daný obsah.

Ostatně bez odezvy podobné praktiky nezůstávají ani na samotném Instagramu. Nakupování followerů, vytváření „fejkových“ účtů, používání spambotů, to vše jsou aktivity, které jsou z pohledu této sociální sítě krajně podezřelé.

Co se stane po nakoupení followerů

Jakožto postihu se tak uživatel může dočkat tzv. shadowbanu. To prakticky znamená, že vaše fotografie se nebudou zobrazovat v souvislosti s hashtagy, kterými jste je opatřili.

Instagram jednoznačně v rámci svých algorytmů zvýhodňuje ty profily, které mají aktivní fanoušky. Reaguje totiž na tzv. míru zapojení. Viditelný váš profil tak paradoxně nebude ani pro „živé“ zájemce, neboť umělé zvyšování počtu lajků okamžitě pošle váš účet do minusových hodnot právě z hlediska tohoto důležitého ukazatele.

Falešní sledující se navíc okamžitě pustí do rozesílání cizojazyčného spamu a začnou obtěžovat nejen vás, ale i ty reálné fanoušky, kteří vám ještě zůstali.

Nakupování lajků tak z vícero hledisek není příliš moudrým rozhodnutím. Nutné je určit si správnou marketingovou strategii a s dostatečnou dávkou času i trpělivosti začít budovat svůj Instagram pomocí organických příspěvků.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet