Internet

Nejlepší filmy na YouTube. Podívejte se na celé české filmy

youtube nastaveni
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

Platforma Youtube je největším serverem pro sdílení videosouborů. Najdeme na ní i řadu filmu. Na které snímky se zaručeně musíte podívat? Tohle jsou ty nejlepší aktuálně dostupné české filmy na Youtube:

Samotáři

Samotáři jsou filmovou komedií, kterou v roce 2000 natočil režisér David Ondříček podle scénáře Petra Zelenky.

Příběh s tragikomickými rysy vypráví o partě mladých lidí, kteří žijí ve velkoměstě na konci 20. století. Mají všechny předpoklady k tomu, aby mohli být šťastni. Přesto však šťastní nejsou. Především v lásce se jim nedaří a usilovně tak hledají nejen druhou polovinu do života, ale i sebe samotné.

Ve snímku se objevili Saša Rašilov mladší, Jitka Schneiderová, Ivan Trojan nebo Jiří Macháček, který si za film dokonce odnesl ocenění Českým lvem za nejlepší výkon ve vedlejší roli.

Vyšehrad

Vyšehrad je filmovou komedií z roku 2022, na které se podíleli Jakub Štáfek a Martin Kopp. Filmová verze na plátno přenesla hrdiny úspěšného seriálu.

Jeho děj se točí kolem fotbalisty jménem Julius Lavický, řečeného Lavi. Ten je sice talentovaným sportovcem, ale zároveň doslova magnetem na průšvihy, které mu ničí jinak slibnou kariéru. Vyšehrad prostřednictvím Laviho především notně nevybíravým způsobem „tepe“ nešvary českého fotbalu.

V hlavní roli snímku se představil Jakub Štáfek jako Lavi, v dalších rolích uvidíte třeba Jakuba Prachaře, Ondřeje Pavelku nebo Šárku Vaculíkovou.

Habermannův mlýn

Film Habermannův mlýn natočil český režisér slovenského původu Juraj Herz. Drama vzniklo v roce 2010.

Svým snímkem otevřel Juraj Herz jednu z nejvíce kontroverzních kapitol české historie, kterou byl poválečný odsun německého obyvatelstva. Scénáristé se volně inspirovali osudem německého průmyslníka Huberta Habermanna (ve filmu August).

Toho si zahrál německý herec Mark Waschke. Na plátně se vedle něj objevili v dalších rolích taktéž Karel Roden nebo Oldřich Kaiser.

Musíme si pomáhat

Musíme si pomáhat je název oceňovaného dramatu Jana Hřebejka. Poprvé bylo uvedeno v roce 2000, na scénáři pracoval Petr Jarchovský.

Také tento film si coby svou inspiraci vybral nelehké období české minulosti. Tentokrát tvůrci oživili období druhé světové války. I během těchto těžkých časů se našli hrdinové, jako byla rodina, která se nebála poskytnout útočiště židovskému uprchlíkovi.

Nespornou zásluhu na úspěšnosti celého snímku má i hvězdné herecké obsazení, které čítá třeba Bolka Polívku, Annu Šiškovou nebo Jaroslava Duška.

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Okresní přebor je film z roku 2012, který je pojat jako prequel ke stejnojmennému seriálu. Scénáře i režie se ujal Jan Prušinovský. Na scénáři se taktéž podílel Petr Kolečko, osvědčená druhá polovina dua Prušinovský-Kolečko.

Film nahlíží opět do fotbalového prostředí, tentokrát však vesnického fotbalu. V hlavních rolích jsou členové fotbalového klubu TJ Slavoj Houslice v čele s nerudným trenérem Hnátkem.

Toho si zahrál Miroslav Krobot. V rolích dalších postav zářili například Ondřej Vetchý, Jakub Kohák nebo Luděk Sobota.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet