Mobilní telefony

Nejlepší telefon pro seniora? Máme tři tipy

telefon pro seniora
Telefon pro seniora

Hledáte nejlepší telefon pro seniora – dědu nebo babičku? Máme pro vás tři tipy na mobilní telefon pro důchodce. Výrobci mobilních telefonů se dnes a denně předhánějí v tom, kdo na trh uvede produkt s lepšími a inovativnějšími funkcemi. Nicméně existuje jedna kategorie telefonů, kde se naopak snaží o přesný opak, tj. nabízet pouze základní funkce typu SMS a volání.

Řeč je o mobilech pro seniory, které jsou konstruovány tak, aby byly co možná nejjednodušší na ovládání, měly dobře čitelný displej a zároveň aby byly nápomocné v případě, kdy bude senior potřebovat přivolat pomoc – k tomuto účelu jsou běžně vybavovány SOS tlačítkem, jež typicky dokáže po zmáčknutí odeslat tísňovou zprávu s lokalizací.

Aligator-A670-Senior
Aligator A670 Senior (od 850 Kč)

Sháníte-li přesně takovýto mobil pro své rodiče či prarodiče, popřípadě máte sami zájem o jeho koupi, jste tu na správné adrese, neboť jsme si pro vás níže připravili tři tipy na levný telefon pro seniory.

Aligator A670 Senior (od 850 Kč)

Tento model české firmy Aligator, jednoho z nejznámějších výrobců mobilů pro seniory, nabízí tlačítkové ovládání, jehož gró tvoří velká a dostatečně oddělená tlačítka umožňující bezproblémové psaní i lidem se zhoršenou motorikou, dále pak dobře viditelný displej či úctyhodnou výdrž baterie až 15 dní. Nabíjí se přitom snadno pomocí dokovací stanice.

Nechybí samozřejmě ani zmiňované SOS tlačítko, základní fotoaparát (0,3MPx) nebo FM rádio. Osoby s horším zrakem zajisté uvítají to, že k jednotlivým kontaktům si lze přiřadit fotky. Telefon A670 Senior je dostupný v černé, modré a elegantní červené barvě.

EVOLVEO EasyPhone XD (od 860 Kč)

Hlavní předností tohoto telefonu pro seniory je kvalitní barevný kontrastní displej, jenž je dobře čitelný i při špatných světelných podmínkách. Stejně jako předchozí mobil od Aligatora má i tento model oddělená tlačítka, navíc má však trojici tlačítek, na něž si je možné uložit oblíbená, respektive často volaná telefonní čísla.

EVOLVEO-EasyPhone-XD
EVOLVEO EasyPhone XD (od 860 Kč) 

Pohotovostní doba baterie, tedy maximální čas, po nějž vám vydrží mobil bez nabíjení, činí 300 hodin. SOS tlačítko je pak u tohoto telefonu nastaveno tak, že současně v jeden okamžik vytáčí předvolená čísla a odesílá na ně nouzové zprávy. Mezi další vybavení zařízení EasyPhone XD patří fotoaparát, FM rádio a praktická svítilna.

CPA Halo 11 (od 830 Kč)

I do třetice se budeme lehce opakovat, protože i CPA Halo 11 je vybaven barevným displejem (2.4″), klávesnicí s velkými tlačítky, SOS tlačítkem, svítilnou, FM rádiem, fotoaparátem a několika málo základními funkcemi (SMS/MMS, volání, foto kontakty atd.). Ale jak již bylo v úvodu řečeno, přesně takový by měl ideální telefon pro seniora být!

CPA-Halo-11
CPA Halo 11 (od 830 Kč)

CPA Halo 11 však dále nabízí kupříkladu i slot na paměťovou kartu a 3,5mm jack konektor pro sluchátka. Co se týče výdrže jeho baterie, tak ta je udávána jakožto maximálně desetidenní, což je nejméně z námi doporučovaných mobilů. Nejnižší je však i jeho cena, tudíž ta tuto nevýhodu značně kompenzuje.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony