Software

Nejlepší turistické navigace pro telefony s Androidem

turistika
Hlavní TAG » Turistika

Pokud máte rádi výlety, zaručeně oceníte možnost navigace v telefonu. Které z nich jsou pro telefony s Androidem ty nejlepší?

Smartmaps

Navigace Smartmaps se specializuje na Českou a Slovenskou republiku. Díky tom by měla dosahovat maximální přesnosti. Pracuje s vlastními mapovými podklady a využívá též podkladů společnosti Geodézie On Line, spol. s r.o.

Tato turistická navigace je v mobilním zařízení použitelná rovněž offline. Můžete ji využít na cyklotrasách nebo značených trasách KČT. Turistická navigace vám nabídne stejně tak i délku a výškový profil výletu. Vhodné jsou tyto mapy taktéž pro vyznavače geocachingu.

Navigace Smartmaps se specializuje na Českou a Slovenskou republiku
Navigace Smartmaps se specializuje na Českou a Slovenskou republiku

Mezi dostupné funkce těchto map patří mimo jiné hledání adres s číslem popisným i orientačním, případně navádění na cíl, a to v mapě či kompasem. Celkem navigace obsahuje více než 95 000 bodů zájmu. Ty lze vyhledávat nebo například nalézt ten nejbližší.

Navigace Smartmaps vám kromě toho umožní import vlastních trasy a bodů. Zaznamenat si můžete i svoje sportovní výkony, data si následně exportujete pro další zpracování.

Mapová a navigační aplikace nabízející jedinečnou kombinaci offline map spolu s hlasovou navigací po naplánované trase.

Značnou nevýhodou této aplikace je to, že přestože fungovala řadu let, aktuálně již její autor ukončil vývoj.

Locus Map

K oblíbeným aplikacím z tohoto segmentu patří především Locus Map, multifunkční navigace vhodná pro turistiku, cyklistiku a další volnočasové aktivity, jako je například geocaching.

V závislosti na vámi zamýšlené aktivitě můžete využít například virtuální cyklocomputer s bezdotykovým ovládáním displeje, případně víceparametrový audiotrenér nebo výpočet spotřeby energie pro běh.

Jde o českou aplikaci, kterou vyvinul již v roce 2009 vývojář Jiří Mlavec. Od té doby se aplikace stala poměrně oblíbenou, a to nejen mezi laickou veřejností. Díky jejím funkcím ji používají dokonce někteří profesionálové, například záchranné týmy či týmy vzdušného průzkumu.

Navigace vhodná pro turistiku, cyklistiku a další volnočasové aktivity
Navigace vhodná pro turistiku, cyklistiku a další volnočasové aktivity

Locus Map je velmi dobře přizpůsobitelná, můžete si pozměnit její podobu tak, abyste po ruce měli jen ty funkce, které skutečně potřebujete. Propojit ji můžete s chytrými hodinkami Android Wear, Wear OS, Tizen a hodinkami Garmin.

Locus Map je ideální pro pěší túry, horská kola, cykloturistiku, běh, geocaching, běžky a další sportovní aktivity v přírodě.

Na výběr máte u této aplikace z řady druhů map. Mapy jsou dostupné online, ale také offline. Využít můžete i funkci záznamníku tras. Automatizovaný plánovač vám zase pomůže vždy najít tu nejlepší trasu pro váš výlet.

Zdarma je aplikace dostupná v omezeném režimu. V rámci premium verze můžete získat pokročilé mapové a trasové nástroje, například kalibrace obrázku s mapou.

Mapy.cz

Zejména mezi těmi, kteří nechtějí příliš utrácet, si drží primát klasická aplikace Mapy.cz od tuzemské značky Seznam. Aplikace je k dispozici zdarma.

Hodí se především pro ty, kteří si trasu plánují pěšky, případně na kolech .Vhodná je stejně tak dobře i pro lyžaře. Pro pěší si můžete vybrat mezi krátkou trasou a preferencí turistických cest, cyklisté mají na výběr mezi silničním a horským kolem.

Ve srovnání s konkurenčními mapami od Google jsou ty od seznamu mnohdy detailnější. Využít můžete mimo to oblíbený režim Panorama, který vám trasu ukáže naživo.

Mapové podklady si máte možnost navíc stáhnout a používat je tak i ve chvílích, kdy jste offline. Je však lepší si stáhnout spíše mapy pro vybrané regiony. Podklady jsou totiž poměrně robustní a zaberou až 180 GB místa.

Kromě klasického plánovače vás do cíle vaší cesty může dovést i hlasová turistická navigace. Funkce Stopař umožňuje trasu zaznamenat. Svoje výlety si snadno zatřídíte do složek a tyto informace můžete navíc i pohodlně sdílet.

Zajímavou funkcí pro výletníky je i vyhledání bodu zájmu. Můžete si tak najít turistické památky, ale i například dostupný hotel, restauraci nebo zastávku MHD. Užitečným doplňkem je bezesporu i možnost nechat si zobrazit pro cílovou destinaci předpověď počasí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software