Mobilní telefony

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Xiaomi

xiaomi logo cina freebit
Foto: Xiaomi

Vlajková loď Xiaomi Mi 9T Pro, kterou Xiaomi vyslalo do světa má zajímavou specifikaci a příznivou cenu. Základní prodejní barvy tvoří červená, černá a modrá barva, přičemž si můžete koupit telefon s pamětí 64 GB, 128 GB, nebo dokonce 256 GB. Cenou od 9 990 Kč se Mi 9T Pro řadí mezi střední cenovou kategorii, ale svou výbavou nadchne i ty největší skeptiky.

Xiaomi Mi 9T Pro: nejlepší dostupná volba

Na první pohled vás jistě zaujme absencí jakéhokoliv výřezu, tudíž je mobil na první pohled větší a zajímavější. Svými rozměry 156,7 x 74,3 x 8,8 mm a hmotností 191 gramů se řadí mezi větší jedince.

Xiaomi Mi 9T Pro
Smartphone Xiaomi Mi 9T Pro

Fotoaparát? Unikátním vysouvacím předním fotoaparátem  o 20MPx jistě zaujmete všechny své vrstevníky. Také dokáže vytvořit panoramu, takže se na selfie vlezete všichni! Zadní foťák s objektivem 48MPx vám zajistí kvalitní fotky a umožní přiblížení až 10x díky 3 čočkám.

Výkon nezklame! S pamětí RAM 6GB se nemusíte bát o zamrznutí či sekání telefonu. 8 jader o frekvenci 2,84 GHz vám zajistí plynulý chod a možnost si zahrát i náročnější hry. Mezi další zajímavosti patří rozhodně silná baterie o kapacitě 4 000 mAh, díky které nemusíte mobil nabíjet každý den. U vlajkové lodi se nedá čekat nic jiného, než zabudovaná čtečka otisku prstu v přední obrazovce, tudíž je odemykání ještě o něco rychlejší.

Absence infračerveného vysílače je škoda, ale zato zde můžeme najít samozřejmě NFC a už několikrát opomíjené FM rádio, na které nepotřebujete sluchátka a bude vám hrát „jen tak“. Rozhodně zde nechybí podpora českého LTE a Bluetooth 5.0. Bohužel zde chybí slot pro paměťovou kartu.

Celkově je Xiaomi Mi 9T Pro jednoznačně výhodnou volbou pro běžné uživatele i náročnější zákazníky.

Xiaomi Mi 9: levný ale stále vlajkový

Příbuzný Xiaomi Mi 9T Pro má také rozhodně co nabídnout. V přibližně stejné cenové relaci se může pyšnit stejným výkonem o 8 jádrech s frekvencí 2,84 GHz a interní pamětí 128 GB.

Xiaomi Mi 9
Smartphone Xiaomi Mi 9

Hlavním vnějším rozdílem je vzhled, který na rozdíl od předešlého mobilu působí poněkud „obyčejně“. Přední fotoaparát je zabudován přímo v obrazovce, tudíž je display vykrojen jako u spousty dalších telefonů. Na rozdíl od Mi 9T má Mi 9 fotoaparát na levé straně a působí více elegantně. I přes stejné parametry fotí tento mobil podstatně lepší fotky, než předchozí model. Samozřejmostí se jistě focení v nočním režimu, takže krásné fotky můžete pořídit i v noci.

Nespornou výhodou je rychlonabíjení, díky kterému nabijete svůj smartphone za 20 minut a to s pomocí bezdrátové 20W nabíječky. Ale nemusíte se bát, protože nabíjet jej lze i za pomocí kabelu USB-C. Bohužel menší nevýhodou je baterie, která má 3 300 mAh a je sice dostačující, ale nedostatek z hlediska výdrže je zde znát.

Z řady levnějších smartphonů je potřeba zmínit také Xiaomi Redmi note 7, který se prodává od 4 490 Kč, či Xiaomi Redmi 8 Note Pro, který se pohybuje v cenové relaci od 6 830 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony