Tiskové zprávy

Wi-Fi router Netgear WNDR4700

NETGEAR představuje inovativní Wi-Fi router WNDR4700 kombinovaný se síťovým datovým úložištěm.

Společnost NETGEAR vytvořila kombinaci špičkového routeru a síťového úložiště, která přináší dosud nevídané možnosti využití domácí sítě a získala ocenění „CES 2012 Innovations Design and Engineering Award

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2012 novinku s označením WNDR4700, kombinující bezdrátový router se síťovým datovým úložištěm.

Netgear WNDR4700

Toto řešení, které spojuje prémiové vlastnosti a rychlost routeru NETGEAR WNDR4500 s integrovaným datovým úložištěm a zákazníkům nabízí bezdrátové připojení i ukládání dat v rámci jediného produktu s maximálním výkonem, získalo ocenění „CES 2012 Innovations Design and Engineering Award“.

Jako první router ve své třídě nabízí NETGEAR WNDR4700 možnost spuštění rozšiřujících aplikací z NETGEAR App Store. Domácí uživatelé díky tomu mohou využívat širší nabídku služeb pro domácí sítě a maximální spektrum funkcí.

Router WNDR4700 kombinovaný se síťovým datovým úložištěm obsahuje 2TB pevný disk, který lze v případě potřeby nahradit i modelem s vyšší kapacitou. Zároveň nabízí dvojici vysokorychlostních USB 3.0 portů pro rozšíření úložné kapacity, resp. připojení stávajících externích USB flash či HDD disků k síti a vytvoření nejvýkonnější současné kombinace bezdrátového routeru a datového úložiště na trhu.

Ideální řešení pro práci s multimédii a zálohování dat

Nedávná studie o využití internetu ve Spojených státech, provedená na základě požadavku společnosti NETGEAR odhalila, že 43 % domácích uživatelů využívá kombinovaná prostředí s počítači Apple® Mac® a PC se systémem Windows. Pro uživatele platformy Mac nabízí router WNDR4700 podporu zálohování prostřednictvím Apple Time Machine, rozumí si také s funkcí Apple Bonjour, která umožňuje zařízením Mac, PC a dalším kompatibilním přístrojům automatické rozpoznání v rámci domácí sítě a sdílení USB tiskáren či třeba úložných zařízení.

Uživatelům počítačů se systémem Windows je k dispozici snadno použitelná průběžná záloha, navíc díky ReadySHARE® Vault s pokročilými funkcemi. V případě ztráty nebo chyby daného disku či flash paměti v PC nebo Mac platformě dokáže automatické zálohování ochránit hudební a video sbírky Apple iTunes i nenahraditelné rodinné fotografie a videa. Novinka společnosti NETGEAR zároveň perfektně poslouží jako jednoduché úložiště jakýchkoli dat.

Snadný vzdálený přístup k datům uloženým na pevném disku zprostředkovává router prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud, která nabízí intuitivní připojení z různých zařízení. Díky ReadySHARE Cloud mohou uživatelé jednoduše a bezpečně přistupovat ke svým datům uloženým na integrovaném disku nebo připojeném USB zařízení z počítačů, tabletů či smartphonů odkudkoli a kdykoli.

NETGEAR zároveň představil multimediální aplikaci pro systémy iOS a Android, s jejíž pomocí mohou uživatelé využít své smartphony či tablety ke správě a streamování multimédií uložených v routeru do kteréhokoli DLNA kompatibilního zařízení.

DLNA obsahuje různé standardy pro sdílení multimédií a návrhy vyvinuté organizací Digital Living Network Alliance – asociací spotřební elektroniky a technologických společností zaměřených na zjednodušení a zpřístupnění sdílení multimedií mezi různými koncovými zařízeními, kam patří např. nejnovější televizory, multimediální přehrávače, tablety, počítače, tiskárny, fotoaparáty, smartphony a další spotřební elektronika.

Certifikovaná DLNA zařízení dokážou automaticky najít a přehrát multimediální obsah uložený v jakémkoli jiném kompatibilním zařízení nacházejícím se v domácí síti.

Media Storage router NETGEAR nabízí bezdrátové datové přenosy rychlostí až 900 Mbit/s díky kombinaci vysílání ve 2,4GHz a 5GHz frekvenčním pásmu (450 + 450 Mbit/s), které s přehledem vyhoví požadavkům nejnáročnějších aplikací pro streamování multimédií nebo správu dat.

Kromě zmíněných funkcí nabízí router NETGEAR WNDR4700 mimo jiné také tyto vlastnosti:

 • ReadySHARE Vault/Apple Time Machine – nepřetržité zálohování dat z počítačů se systémy Windows a Mac či z dalších domácích systémů podporujících ReadySHARE Vault a Apple Time Machine na pevný disk integrovaný v routeru.
 • ReadySHARE Cloud – prostřednictvím této funkce lze vytvořit z vestavěného pevného disku privátní cloud pro bezpečný přístup a sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu. ReadySHARE Cloud umožňuje snadno určit, které soubory a složky na pevném disku mohou být sdíleny a tyto sdílené soubory jsou poté dostupné pro čtení či úpravy z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony i tablety se systémem Android.
 • ReadySHARE Printer – USB tiskárny připojené k routeru mohou být zpřístupněny z jakéhokoli počítače se systémem Windows či Mac připojeného k domácí síti. Není tedy nutné kupovat tiskárnu se zabudovaným Wi-Fi rozhraním pro bezdrátový tisk.
 • NETGEAR Genie® – tato zdarma dostupná aplikace (www.netgearcz.cz/genie) založená na technologii SiteView dokáže odhalit spoustu informací o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích, automaticky opravuje běžné síťové problémy, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě. Vybrané routery společnosti NETGEAR lze pomocí této utility navíc i konfigurovat.
 • Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – dovoluje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.
 • DLNA Media Server – router WNDR4700 nabízí DLNA certifikaci zaručující bezproblémové streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray™ a multimediálních přehrávačů, tabletů či třeba herních konzol. Jednoduše stačí uložit multimediální obsah na vestavěný pevný disk nebo připojit externí HDD či flash disk do jednoho z USB portů.
 • Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje nejlepší možné podmínky např. pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.
 • Gigabitové kabelové připojení – čtyři ethernetové porty zaručují stabilní přenos dat maximální rychlostí až 1 000 Mbit/s.
 • Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy, takže je domácí Wi-Fi síť chráněna od prvního okamžiku. Podporuje šifrování WPA i WPA2, nabízí dvojitý firewall (SPI i NAT) pro účinnou ochranu proti hrozbám z internetu a poradí si rovněž s útoky typu Denial of Service (DoS).
 • Měření síťového provozu – router zaznamenává objem síťového provozu procházejícího přes internetový port routeru. Lze nastavit upozornění při dosažení měsíčního limitu přenosu dat.
 • NETGEAR Live Parental Controls – rodiče, stejně jako třeba firemní administrátoři, mohou snadno určit, které webové stránky jsou svým obsahem nevhodné pro jejich děti, resp. zaměstnance; k takovým se pak nebude možné připojit. Utilita NETGEAR Live Parental Controls spolupracuje se všemi zařízeními v síti včetně počítačů s Windows, Mac, chytrých telefonů nebo třeba tabletů, je založena na technologii OpenDNS a poskytuje filtrování obsahu a nežádoucích stránek přímo na routeru. Lze rovněž nastavit časové rozmezí, po které bude internetové připojení aktivní.

„Do domácích sítí stále více proniká HD streamování a bezdrátové připojení. Kvůli zvyšování počtu jednotlivých zařízení a různého obsahu potřebují uživatelé také snazší zálohování a zabezpečení dat, multimédií a dalších souborů pro všechny počítače a zařízení v domácí síti,“ řekl Sandeep Harpalani, senior produktový manažer divize bezdrátových sítí společnosti NETGEAR. „Je proto třeba zajistit spolehlivý přístup k datům odkudkoli a streamování či sdílení multimédií na v podstatě jakékoli obrazovce v domácnosti. Router NETGEAR WNDR4700 nabízí všechny tyto možnosti a ještě mnohem více – uživatelé si tak mohou naplno užívat nejrychlejšího bezdrátového připojení, záloh i streamování.“

Cena a dostupnost

Novinka NETGEAR Media Storage router (WNDR4700) bude dostupná během letošního léta v síti všech autorizovaných distributorů společnosti NETGEAR. Doporučená prodejní cena bude upřesněna později.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu.

Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou.

Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy