Mobilní telefonyZe světa IT

Smartphone: Newman N2 s Exynosem

Na východní trh se dostal smartphone, který nabízí zajímavý procesor a velice zajímavou cenu. Představujeme model smartphonu Newman N2 s procesorem od Samsungu a 13 MPx optickým čipem na zadní straně. Překvapí svým uživatelským prostorem i uživatele v Evropě? Nebo se bude jednat o čínský propadák s vrzajícími plasty a podporou jen v zemi, odkud pochází?

Newman N2 - smartphone s procesorem od Samsungu

Srdcem mobilního výkonu se stává v tomto případě procesor Exynos 4412, který je taktovaný na frekvenci 1.5 GHz, samozřejmě obsahuje křemíkový čip čtyři jádra. Přední strana si pro uživatele připravila 4,7 palcový IPS displej, který je HD a vlastní rozlišení 1280 x 720 pixelů. Je samozřejmě plně multidotykový a připravený pro ty nejnáročnější gesta.

Přední strana smartphonu ještě zahrnuje 2 MPx kamerku pro videohovory a nenáročné natáčení. Zadní strana je však lépe vybavena, najdeme zde 13 MPx digitální fotoaparát s autofokusem. Úložiště telefonu je řešeno čipem o velikosti 8 GB, do kladných uživatelských hodnot se dostává i velikost operační paměti, ta jest 1 GB RAM. Podpora microSD karet je samozřejmostí /až 32 GB/. Operačním systémem jest Android 4.0 ICS, aktualizace na Jelly Bean bychom se měli dočkat pouze z alternativní ROM.

Co se týče další výbavy, určitě v telefonu najdeme WiFi modul, Bluetooth, podporu datových přenosů GPRS, EDGE, HSDPA, 3.5 mm jack konektor a mini USB port. Newman N2 ve svém těle dále skrývá 2500 mAh akumulátor, který dle výrobce udrží na živu telefon až 150 hodin, a to v pohotovostním režimu. Cena výrobku pro východní trh je stanovena na 300 dolarů, po přepočtu tedy necelých 6000 Kč.

Jaký máte názor na takto vybavený smartphone? Je pro vaši peněženku takováto investice výhodná? Je pro vaše aplikace a procesy na pozadí dostačující operační paměť? Můžete s námi komunikovat také na naši stránce na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Mám Newman N1, jsem velice spokojen, cena 4800,-Kč. Co dodat.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony